صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

383664 1397/10/30
0.0 (0)

سلامی خبر داد:

اختصاص درآمدهای مالیاتی آستان قدس رضوی برای برقراری عدالت آموزشی در کشور

نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در کمیسیون تلفیق بودجه 98 از تصمیم امروز کمیسیون تلفیق درباره اختصاص درآمدهای مالیاتی آستان قدس رضوی برای برقراری عدالت آموزشی در کشور خبر داد.

محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ادامه بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق بودجه 98 ، گفت: در نشست صبح امروز(یکشنبه ۳۰ دی) مصوبه‎ای در اجرای ماده ۷۸ قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲), مصوب ۱۳۹۳ و اجرای اصل سی ام (۳۰) قانون اساسی به منظور برقراری عدالت آموزشی و تجهیز کلیه آموزشگاه‌های آموزش و پرورش با اولویت مناطق محروم و روستاها به تصویب رسید.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر همین اساس دولت مکلف است مالیات وصولی از آستان قدس رضوی و آن دسته از موسسات و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام و سایر دستگاه‌های اجرایی که تا زمان تصویب این قانون مالیات پرداخت نکرده اند، به استثنای مواردی که اذن ولی فقیه وجود دارد را طی ردیف مشخصی وصول و به منظور برقراری عدالت آموزشی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد.

 

نگهبان سلامی و ساداتی نژاد در نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1398

 

وی با بیان اینکه آیین نامه اجرایی این مصوبه نیز باید توسط هیأت وزیران تأیید و به تصویب برسد، گفت: پس از تأیید آیین نامه اجرایی و مبادله موافقتنامه با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، این اعتبارات برای احداث، تکمیل و تجهیز مدارس با اولویت مناطق محروم و روستاها هزینه می‎شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس یادآور شد: این مصوبه تنها مصوبه مورد تصویب حوزه آموزش در نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 بود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:383664!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون