صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
411164 1398/02/28
0.0 (0)

فرشادان:

اختصاص ارز یارانه ای به شرکت های دولتی تاثیری بر سفره مردم نداشت

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید با وجوداینکه در یکسال گذشته 10 هزار شرکت دولتی ارز یارانه ای گرفته اند اما تاثیری بر بهبود معشیت مردم نداشته است.

سیدمهدی فرشادان عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه در یک سال گذشته 10 هزار شرکت دولتی ارز یارانه ای دریافت کرده اند، گفت: با وجود اینکه این شرکت ها در یک سال گذشته ارز 4 هزار و 200 تومانی برای تهیه کالاهای اساسی در اختیار داشتند متاسفانه سفره مردم هر روز کوچک تر شد و گرانی در بازار سر به فلک گذاشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: عدم نظارت بر عملکرد شرکت ها، دلالی و رانت خواران عامل اصلی به هدر رفتن ارز یارانه ای شده است، برای بررسی هدر رفت ارز 4 هزار و 200 تومانی توسط شرکت های دولتی باید لیستی از شرکت ها مذکور در اختیار داشته باشیم تا عملکرد آنها را در یکسال گذشته مورد بررسی قرار دهیم.

مواد غذایی

 

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه در سال 97 ارز دولتی به برخی شرکت ها داده شد و تاثیر بر کنترل قیمت در بازار رخ نداد، امسال دولت می خواهد 14 میلیارد دلار ارز یارانه ای برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه اختصاص دهد.

وی بیان داشت: در این بین در نظر گرفته شده که به روش کالا برگ الکترونیکی کالاها در اختیار مردم قرار گیرد اما از آنجایی که همیشه سوداگرانی وجود دارند تا از شرایط پیش آمده به نفع خود برداشت کنند، انتظار می رود دیوان محاسبات و دستگاه قضا رویه کار را زیر نظر بگیرند و با متخلفات برخورد قاطع داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس در خصوص برخی اختلاف نظرها در خصوص اختصاص 14 میلیارد دلار ارز یارانه ای به کالاهای اساسی، گفت: قانون در این زمینه شفاف است، اما مسئولان در نحوه اجرای قانون اختلاف نظر دارند که با بررسی موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه، به جمع بندی برای شیوه اجرای قانون خواهیم رسید./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:411164!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون