صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
408675 1398/02/18
0.0 (0)

حمید گرمابی:

احتکار بلای جان کاغذ/با سواستفاده کنندگان برخورد خواهیم کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بخشی از افزایش قیمت کاغذ را مربوط به احتکار دانست و افزود: قطعاً با سوء استفاده کنندگان در این بخش برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید گرمابی با تاکید بر موضوع دونرخی شدن قیمت کاغذ راهی برای کاهش قیمت و با بیان اینکه قیمت کاغذ طی روزهای اخیر به صورت غیرعادی افزایش پیدا کرده گفت: تولید کاغذ در داخل کشور به دلیل مشکل تأمین مواد اولیه کاهش یافته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بخشی از این افزایش قیمت را مربوط به احتکار دانست و افزود: قطعاً با سوء استفاده کنندگان در این بخش برخورد خواهد شد.

این نماینده مجلس قیمت بیش از دو برابری کاغذ نسبت به سال گذشته را غیر منطقی خواند و تأکید کرد: وزارت صنایع و وزارت ارشاد باید نظارت های خود را دقیق تر کرده تا مشکلات این بخش مرتفع شود. مجلس نیز باید نظارت نهایی خود را اعمال نماید.

گرمابی یادآور شد: ما درباره اغلب کالاهایی که ارز دولتی به آن ها تعلق گرفته دچار این مشکل شده ایم و پیوسته در این باره در کمیسیون بحث می کنیم که موضوع کاغذ نیز در ماه های اخیر به این بحث ها اضافه شده است.

همچنین در ادامه آموزگار با تأکید بر اینکه تولید کاغذ در داخل کشور باید در اولویت قرار گیرد گفت: این اقدام در میان مدت و دراز مدت جواب می دهد اما در حال حاضر باید تدابیر درستی اندیشیده شود تا افزایش قیمت کاغذ را حل کنیم.

نائب رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در ادامه مطلب، احتکار و عدم نظارت بر توزیع و کنترل را عامل افزایش قیمت کاغذ دانست و مطرح کرد: اگر کاغذ را با نرخ دلار  4200 تومانی و با افزایش نرخ حمل و نقل و تبدیل حساب کنیم کاغذ 100 در 70 باید به قیمت 150 تومان عرضه شود اما هم اکنون قیمت آن به 500 تومان رسیده است./

پایان پیام 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:408675!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین