صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
بت کلیا:

اجرای طرح ترافیک جدید به قشر کم درآمد جامعه آسیب می‌رساند

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، بابیان‌اینکه اجرای طرح ترافیک جدید به نفع افراد متمول بوده و دست اقشار کم‌درآمد را بسته است، گفت: شهرداری باید بجای اجرای این طرح، افزایش واگن‌های مترو و بهینه‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی را در دستورکار قرار می‌داد.

یوناتن بت کلیا درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت، در تایید اظهارنظر عضو شورای شهر مبنی بر اینکه تدبیری برای نظارت بر حسن اجرای طرح ترافیک جدید اندیشیده نشده است، بنابراین شورای شهر باید قاطعانه به این موضوع ورود پیدا کند، گفت: هم‌اکنون در برخی ساعات روز به‌ویژه صبح‌ها از شرق به غرب ترافیک شهر به اندازه‌ای سنگین است که ساعت‌ها زمان لازم است تا بتوان به مقصد رسید.

نماینده آشوریان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شخصیت شهردار تهران ستودنی است، ضمن اینکه وی در زمان فعالیت در سایر سمت‌هایی که در گذشته داشته، به شدت احساس مسئولیت می‌کرد، اما باید در انتخاب برخی افراد برای ساماندهی حوزه ترافیک تجدیدنظر کند.

وی تصریح کرد: بی‌تردید نتیجه اجرای طرحی که در پی آن طرح زوج و فرد لغو شده و هر کدام از شهروندان از این امتیاز برخوردار شوند که مدت 20 روز در طول سه ماه در محدوده طرح ترافیک تردد کنند، نمی‌تواند قابل قبول باشد.

شورای شهر باید زودتر به نحوه اجرای طرح ترافیک جدید ورود پیدا می‌کرد

بت کلیا تاکید کرد: ایکاش شورای شهر زودتر برای ورود به نحوه اجرای طرح ترافیک جدید تصمیم می‌گرفت و در جهت اعمال تغییراتی در آن گام برمی‌داشت تا این مسائل کنونی ایجاد نشود، کمااینکه تنها بعد از گذشت 10 روز از اجرای این طرح مشکلات جدی در حوزه شهری ایجاد شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه تردد به شرط پرداخت عوارض شرایطی را برای تردد اشخاصی که مسئولیتی دارند یا دارای موقعیت مالی ویژه‌ای هستند، ایجاد کرده است، اظهار کرد: ایکاش بجای اینکه با اجرای طرح جدید ترافیک تنها برای افراد کم درآمد محدودیت تردد ایجاد کنیم و دستشان را ببندیم، با افزایش واگن‌های مترو و بهینه‌سازی اتوبوس‌های فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی، شرایطی را به وجود می‌آوردیم که شهروندان تردد از طریق وسایل حمل و نقل عمومی را به استفاده از وسایل نقلیه شخصی ترجیح دهند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس، یادآور شد: اگر شهرداری نگران وضعیت قشر کم‌درآمد باشد، نباید شرایطی را فراهم کند که آنها نتوانند هیچ اقدامی انجام دهند و برای رسیدن به محل کار خود با مشکلات جدی مواجه شوند و پیوسته با تاخیر به مقصد برسند، بنابراین انتظار می‌رود که مسئولان حوزه حمل و نقل و ترافیک در جهت تامین آرامش و رفاه شهروندان گام بردارند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:418462!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون