صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

474113 1399/10/30 17:09:00
0.0 (0)

آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مالکیت صنعتی ظرف شش ماه باید تهیه و توسط رئیس دستگاه قضا تصویب شود

در نشست امروز کمیسیون قضائی و حقوقی مقرر شد آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مالکیت صنعتی ظرف شش ماه با پیشنهاد معاونت علمی رئیس جمهور و وزارتخانه‌های صمت، بهداشت و دادگستری تهیه و سپس توسط رئیس قوه قضائیه تصویب شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، در نشست امروز (سه شنبه 30 دی ماه) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، طرح حمایت از مالکیت صنعتی با حضور مسئولان و کارشناسانی از وزارت صمت، وزارت دادگستری، پژوهشکده قوه قضائیه و مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی شد، تاکنون 151 ماده از این طرح تصویب شد و تنها دو ماده از آن مراعا ماند که در نشست آتی کمیسیون بررسی خواهد شد.

موضوع مرکزی که باید قانون در آن اجرا شود مراعا ماند و همچنین تشکیل دادگاه‌ها و دادسراهای مربوط به شکایت‌های مالکیت صنعتی مطرح و تصویب شد. همچنین شرایط بکارگیری و استخدام کارشناسان مالکیت صنعتی و همچنین خبرگان و متخصصان به عنوان وکیل در این حوزه تعیین شد.

گفتنی است همچنین مقرر شد بودجه قانون از خود بودجه و درآمد ماده 141 مالکیت صنعتی تامین شود و موضوع شورای عالی مالکیت صنعتی هم مراعا ماند.

 مقرر شد آیین‌نامه قانون ظرف شش ماه با پیشنهاد معاون علمی رئیس جمهور و وزارتخانه‌های صمت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دادگستری تهیه و سپس توسط رئیس قوه قضائیه تصویب شود.

نظرات کاربران

Parameter:474113!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون