صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
421104 1398/04/27
0.0 (0)

کولیوند تشریح کرد:

آیا ساخت شهرک باستی هیلز لواسان قانونی است؟

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با تاکید بر این که «شهرداران باید دقت ویژه‌ای برای نظارت بر ساخت و سازهای شهرها و شهرک‌ها داشته باشند» گفت: شوراهای شهر و شهرداران باید پاسخگوی ساخت‌وسازهای خارج از عرف و غیر قانونی باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد کولیوند درباره ساخت و سازهای غیرقانونی و غیرمجاز در شهرک باستی هیلز لواسان بیان کرد: شهرها دارای طرح جامع و تفصیلی هستند، زمانی که بر روی طرح جامع و تفصیلی نظارت و کنترل نباشد شاهد ساخت چنین شهرک‌های هستیم.

وی در ادامه اظهار کرد: متأسفانه در برخی از نقاط ساخت و سازها بدون نظارت و یا با جواز و یا بدون جواز انجام می‌شود. از آنجا که ظرفیت طرح تفصیلی پایین است گاهی برخی از خانه‌ها با جواز ساخته می‌شود اما در اصل تخلف شده است و سپس به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می‌شود و در آنجا مالک جریمه پرداخت می‌کند. اگر نظارت توسط شهرداری‌ها وجود داشته باشد شاهد چنین ساخت و سازهایی نخواهیم بود.

نماینده مردم کرج در مجلس تصریح کرد: در برخی از نقاط شهرک‌هایی با طراحی اولیه ساخته می‌شود اما پس از گذشت چند سال به این نتیجه می‌رسند که شهرک باید به شهر وصل شده و همه از امکانات آن استفاده کنند. از سوی دیگر برخی از شهرک‌ها نیز در ابتدا در فاصله معینی از شهرها ساخته می‌شود اما بعد از گسترش شهرها شاهد هستیم که شهر و شهرک در کنار یکدیگر قرار گرفته و مردم می‌خواهند تا از فضای شهرک نیز استفاده کنند که حق با مردم است.

به گزارش ایسنا کولیوند در پایان تاکید کرد: در برخی از موارد خانه‌هایی را می‌بینیم که غیر قانونی ساخته شده‌اند اما در عرف جا افتاده است. شهرداری‌ها باید دقت ویژه‌ای برای نظارت بر ساخت و سازهای شهرک‌ها و شهرها داشته باشد. شوراهای شهر و شهرداران نیز باید پاسخگوی ساخت و سازهای غیر مجاز باشند.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:421104!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون