صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

462860 1399/06/25 00:00:00
0.0 (0)

آموزش و پرورش متولی مهدهای کودک می‌شود

در نشست امروز کمیسیون آموزش مجلس مقرر شد کمیته‌ای متشکل از آموزش و پرورش، مرکز پژوهش‌ها و بهزیستی برای متولی‌گری آموزش و پرورش بر مهدهای کودک تشکیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی،  در نشست امروز (سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، رسیدگی به وضعیت مهدهای کودک با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان بهزیستی کشور در دستور بود.

بررسی‌های کمیسیون نشان داد که فقط 7 درصد مهدهای کودک زیر نظر این سازمان  اداره می‌شوند و این در حالی است که سازمان بهزیستی مدعی است برنامه‌های آموزشی و پرورشی در مهدهای کودک را زیر نظر  دارد و از میان 93 درصد دیگر، درصد اعظمی از مهدهای کودک زیر نظر آموزش و پرورش و بخشی دیگر خارج از نظارت آموزش و پرورش اداره می‌شود به نحوی که هر نهاد و دستگاهی بدون ضابطه مهد کودک  تأسیس کرده‌اند.

نهایتا با تأکید کمیسیون بر تقویت بار آموزشی و پرورشی، مقرر شد که کمیته‌ای برای تشخیص متولی مهدهای کودک به آموزش و پرورش تشکیل شود تا این روند شتاب زده نباشد. بر همین اساس نمایندگانی از بهزیستی، آموزش و پرورش، اعضای کمیسیون و مرکز پژوهش‌های مجلس برای تعیین تکلیف متولی مهدهای کودک تعیین شد.

نظرات کاربران

Parameter:462860!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون