صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

438665 1398/08/27 17:00:00
0.0 (0)

آمادگی کمیسیون آموزش برای بررسی رتبه بندی معلمان به صورت دو فوریت

در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور وزیر آموزش و پرورش، اعضا برای بررسی دو فوریتی لایحه نظام رتبه بندی معلمان در مجلس اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز (دوشنبه ۲۷ آبان) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، وزیر آموزش و پرورش جهت ارائه گزارش درباره عملکرد این وزارتخانه در حوزه رتبه بندی معلمان مندرج در مفاد قانون برنامه ششم توسعه حضور پیدا کرد.

با توجه به اینکه در قانون برنامه ششم توسعه قید شده که نظام رتبه بندی معلمان در بودجه سنواتی دیده و اجرایی شود، وزیر آموزش و پرورش از تصویب نظام رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد و اذعان کرد که این لایحه به زودی در صحن دولت بررسی می‌شود.

درخواست نمایندگان عضو کمیسیون آموزش این بود که این لایحه به صورت دو فوریتی به نمایندگان مجلس ارائه شود تا رتبه بندی معلمان با اولویت در صحن علنی مجلس بررسی شود.

از سوی دیگر اختلاف برداشتی از متن قانون برنامه ششم وجود داشت که آیا نیاز است رتبه بندی معلمان به صورت لایحه‌ای مستقل به مجلس ارائه شود یا خیر که مقرر شد معاونت حقوقی مجلس در این باره بررسی‌هایی داشته باشد.

موضوع دیگری که در کمیسیون آموزش در حضور وزیر آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اختصاص بنزین سهمیه‌ای به سرویس مدارس است که سرویس مدارس باید با ثبت نام در سامانه‌ای که آموزش و پرورش برای سرویس مدارس پیش بینی کرده، ثبت نام‌ها صورت گیرد تا بار هزینه‌ای جدید به خانواده‌ها تحمیل نشود.

نظرات کاربران

Parameter:438665!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون