صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
بت کلیا:

آلودگی هوای تهران توپ فوتبال مسئولان شده است

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، با بیان اینکه شورای شهر قدرت اجرایی ندارد که در جهت توسعه حمل و نقل پاک گام بردارد از شانه خالی کردن مسئولان حوزه شهری برای انجام وظایفی که در این حوزه برعهده دارند، انتقاد کرد.

یوناتن بت کلیا درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت، با انتقاد از اظهارنظر مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری‌ها مبنی بر اینکه شورای شهر تهران در توسعه حمل و نقل پاک نمره قابل قبولی نمی‌گیرد، گفت: شورای شهر قدرت اجرایی ندارد که در توسعه حمل و نقل پاک ورود پیدا کند و همان طور که مجلس مصوبات خود را به دولت داده تا در جهت اجرا به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کند، تنها می‌تواند با ایجاد مصوباتی نقش هر کدام از دستگاه‌ها را برای برنامه‌ریزی در حوزه حمل و نقل مشخص کند.

شهردار تهران حساسیت ویژه‌ای برای رفع آلودگی هوای تهران دارد

نماینده آشوریان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شهرداری دارای قدرت اجرایی بوده و مسئولیت کلی در جهت رفع مشکلات حوزه شهری برعهده این سازمان است، ضمن اینکه نباید این نکته را فراموش کرد که شهردار تهران حساسیت ویژه‌ای برای رفع آلودگی هوای تهران دارد، کما اینکه تعیین سه‌شنبه‌های پاک از سوی وی برای تردد به وسیله دوچرخه در این راستا صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون معاونت حمل و نقل شهرداری موظف است در جهت ایجاد هوای پاک در پایتخت گام برداشته و برای تحقق این مهم برنامه‌ریزی کند، اما اعضای شورای شهر در این زمینه وظیفه‌ای برعهده ندارند.

مدیران شهری ناکارآمد با شهامت استعفا دهند

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس، تاکید کرد: اجرای مصوبات شورا توسط مسئولان مربوطه نیازمند داشتن وجدان، انصاف، حس بشردوستی و ارق ملی است تا کشور را از مشکلاتی که با آن مواجه شده است، نجات دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این نوع اظهارنظرها نوعی شانه خالی کردن از وظایفی است که برعهده مسئولان این بخش گذاشته شده است که نشان می‌دهد آنها نمی‌توانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند و شهامت این را ندارند که در صورت توانایی نداشتن برای اداره اموری که برعهده آنها گذاشته شده، استعفا دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: مسئولانی که نمی‌توانند برای رفع مشکل آلودگی هوا چاره‌اندیشی کنند و مدام برای رفع این ناتوانی خود توپ را به زمین دیگران می‌اندازند باید از روی صندلی که بر آن تکیه زده‌اند، بلند شوند و جای خود را به مدیرانی دهند که در این زمینه متخصص هستند و برای رفع این مشکل برنامه دارند.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران که با وجود هزاران مشکلی که دشمنان برای آن ایجاد کرده‌اند با عزمی راسخ در مقابل آنها ایستاده و با وجود مشکلات سر خم نکرده است، جایی برای فعالیت مدیران بی‌کفایت ندارد، بنابراین مسئولانی که توانایی اداره بخشی که مدیریتش بر عهده آنها گذاشته شده، ندارند، باید کنار روند و جای خود را به مدیران شایسته بدهند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427860!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون