صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/10/22
0.0 (0)

میرزاده نشست امروز کمیسیون آموزش را تشریح کرد

عدم همکاری حوزه‌های علمیه و دانشگاه آزاد با ایران داک

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور رئیس پژوهشگاه علوم، فناوری و اطلاعات ایران "ایران داک" در نشست امروز کمیسیون از عدم همکاری حوزه‌های علمیه و دانشگاه آزاد با این مرکز خبر داد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(یکشنبه ۲۲ دی‌ماه) عنوان کرد: بخش نخست نشست امروز به حضور رئیس پژوهشگاه علوم، فناوری و اطلاعات ایران "ایران داک" در نشست امروز حضور یافت و فعالیت‌های چندین دهه‌ای این مرکز را تشریح کرد.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس قانون دانشگاه و مراکز آموزشی موظف به همکاری با ایران داک هستند، افزود: بر اساس قانون پیشگیری و تقلب در آثار علمی که به تصویب مجلس رسیده است، برخی از مراکز علمی از جمله حوزه‌های علمیه و دانشگاه آزاد همکاری مناسبی با ایران داک ندارند.

وی ادامه داد: مراکز آموزشی برای جلوگیری از تقلب و یا تکرار آثار پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها ملزم به ثبت آن‌ها در ایران داک هستند تا اطلاعات جامعی از رساله‌ها در این مرکز ثبت شود.

میرزاده یادآور شد: در بخش دوم نشست امروز نیز دکتر عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست کمیسیون حاضر شدند که گزارشی از فعالیت‌های شورا ارائه دادند و نمایندگان نیز درباره برخی موازی‌کاری‌ها در برخی از حوزه‌ها انتقاداتی وارد کردند.

وی افزود: نهایتا مقرر شد کمیته‌ای مشترک بین برخی از اعضای کمیسیون آموزش و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تفکیک موضوعات و وظایف و همچنین برای جلوگیری از برخی موازی‌کاری‌ها بین این دو نهاد سیاست‌گذار تشکیل شود تا هر دو نهاد به یک موضوع ورود نکنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: در بحث کنکور نیز دولت پیشنهادی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرده در دستور کار این نهاد قرار دارد تا سنجش و پذیرش از یکدیگر جدا شوند تا با اخذ نظرات اعضای کمیسیون آموزش به سمت حذف کنکور تدریجی حرکت شود.

نظرات کاربران

Parameter:451705!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین