صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/10/23
0.0 (0)

حضرتی در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی:

۶ طرح تحقیق و تفحص تعیین تکلیف شدند / طرح اصلاح جامع نظام بانکی به صحن ارجاع می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تعیین تکلیف ۶ طرح تحقیق و تفحص در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: "طرح اصلاح جامع نظام بانکی" نیز هفته آینده به صحن ارجاع می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، الیاس حضرتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز (دوشنبه 23 دی ماه) کمیسیون اقتصادی از تعیین تکلیف 6 طرح تحقیق و تفحص در این کمیسیون خبر داد و گفت: این طرح‌ها ازسوی محمدرضا پورابراهیمی، سید کاظم دلخوش، علیرضا محجوب و نادر قاضی پور مطرح شده‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحقیق و تفحص از "موسسه آتیه صبا"، "هواپیمایی آسمان" و چند طرح دیگر در جلسه امروز مطرح و به تصویب رسیدند همچنین هیات رئیسه تحقیق و تفحص از "بانک شهر" مشخص شدند.

وی افزود: از آنجا که حدود 40 طرح تحقیق و تفحص نیز در کمیسیون مطرح شده است هفته گذشته با نمایندگان درخواست کننده تحقیق و تفحص مکاتبه کردم که اگر بر درخواست خود مصر هستند امروز در کمیسیون اقتصادی حضور یافته و درخواست خود را اعلام کنند و عدم حضور آن‌ها به معنای انصراف از درخواست تحقیق و تفحص است.

حضرتی با بیان اینکه حدود 15 نفر خواهان پیگیری درخواست تحقیق و تفحص خود شدند، اظهار کرد: اسامی منصرف‌شدگان را به هیات رئیسه خواهیم فرستاد و افرادی که پاسخی به مکاتبه ندادند به معنای انصراف آن‌ها است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی از اول تیرماه همزمان با حضور اینجانب در جایگاه ریاست کمیسیون چند محور کاری را دنبال می‌کند، افزود: برخی از این طرح‌ها و لوایح مانند "لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده"، "طرح اصلاح جامع نظام بانکی" و "لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز" و "لایحه سامانه مودیان مالیاتی" در اولویت کار ما بودند و با جدیت آن‌ها را جهت تعیین تکلیف پیگیری کردیم که بررسی اکثرشان رو به اتمام است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به آخرین وضعیت برخی از طرح‌های در دست بررسی کمیسیون متبوعش، گفت: به عنوان مثال " لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده در دستور کار صحن مجلس قرار گرفته است، همچنین بررسی "لایحه سامانه مودیان مالیاتی" برای اجرا به دولت ابلاغ شده است و "اصلاح طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی" در صحن علنی تصویب و در حال رفت و آمد میان کمیسیون اقتصادی و شورای نگهبان است و "طرح اصلاح جامع نظام بانکی" نیز هفته آینده به صحن ارجاع می‌شود.

نظرات کاربران

Parameter:451752!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین