صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/22
0.0 (0)

اولادقباد خبر داد:

یادگیری زبان های خارجی بر مبنای علاقه و استعداد دانش آموزان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: درکنار درس زبان انگلیسی باید زبان های دیگر از جمله فرانسه،آلمانی، اسپانیایی و... در مدارس آموزش داده شود، تا دانش آموزان بر مبنای علاقه و استعداد خود اقدام به یادگیری زبان خارجی کنند.

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از طرح یک فوریتی رفع انحصار از زبان انگلیسی گفت: 57نماینده مجلس طرح یک فوریتی رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور را به هیأت رئیسه مجلس ارسال کردند، متاسفانه در این طرح آموزش زبان‌ انگلیسی از برنامه مدارس حذف و اختیاری اعلام شده است و دانش‌آموزان برای یادگیری می‌توانند به آموزشگاه‌های آزاد مراجعه کنند

طرح حذف زبان انگلیسی مغایر با اصل30 قانون اساسی است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح حذف زبان انگلیسی مغایر با اصل30 قانون اساسی است؛ مطابق این اصل دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم آورد و وسایل تحصیلات عالی را تا سرحد خود کفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد؛ متاسفانه در این طرح بحث تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه‌های آزاد تحصیلات رایگان در کشور را زیر سئوال می برد.

 زبان انگلیسی جزو دروس آموزشی مصوب آموزش وپرورش

نماینده مردم در مجلس دهم یادآورشد: زبان انگلیسی جزو دروس آموزشی مصوب آموزش و پرورش است اگر این درس حذف و به آموزشگاه‌های آزاد ارائه شود نوعی بی عدالتی در حق برخی از دانش آموزان است؛ دانش آموزانی هستند که در مناطق محروم و حاشیه ای شهرهای زندگی می‌کنند و از شرایط مالی مناسبی برخودار نیستند و حتی در مناطق محروم آموزشگاه‌های علمی وجود ندارد.

بیکاری معلمان به دنبال نبود درس زبان انگلیسی

اولادقباد به بیکاری مدرسان زبان انگلیسی اشاره کرد و گفت: به دنبال اجرایی شدن این طرح بسیاری از مدرسان که زبان انگلیسی تدریس می کنند بیکار می‌شوند و حتی  این حذف می تواند ضربه محکمی باشد به دانشجویان زبان خارجی که به تدریس زبان انگلیسی در مدارس امیدوار بودند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: درکنار درس زبان انگلیسی باید زبان های دیگر از جمله فرانسه،آلمانی، اسپانیایی و... در مدارس آموزش داده شود، تا دانش آموزان بر مبنای علاقه و استعداد خود اقدام به یادگیری زبان خارجی کنند./

انتهای پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:434099!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون