صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1397/09/14
0.0 (0)

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس:

گمرکات کشور برای مبارزه با قاچاق تجهیز می شوند

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر اقتصاد در جلسه کمیسیون و تاکید وی بر تجهیز گمرکات کشور برای مبارزه با قاچاق خبر داد و گفت: همچنین مقرر شد قوانین دست و پاگیر فعالیت گمرک بررسی شود.

محمدرضا امیرحسنخانی در تشریح نتایج نشست روز سه شنبه مورخ 13/9/97 کمیسیون اصل نود مجلس افزود: این نشست با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل گمرک، نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات کشور درخصوص قاچاق کالا و وضعیت گمرکات کشور برگزار شد.

نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این اساس آقایان خجسته و مرادی گزارشی از روند فعالیت گمرکات ارائه کردند و سپس اعضای کمیسیون نیز نکات و نظراتشان نسبت به شرایط کنونی گمرک را بیان کردند.

وی با اشاره به اینکه در نشست امروز مقرر شد گروه کارشناسی تشکیل شود تا نظرات نمایندگان را بررسی کرده و پاسخ های حاصل شده را به مجلس ارائه بدهند، ادامه داد: بر این اساس پس از پاسخ گمرک مجددا نشست کارشناسی برگزار خواهد شد تا گزارش های حاصله بررسی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مسئولان گمرک اعتقاد دارند برخی از قوانین و مقررات موجب کندی کار در این حوزه شده است که مقرر شد این موارد بررسی شود، اظهار داشت: این مهم در حالیست که همه افراد بر دقت، سرعت و سلامت در عملکرد گمرک تاکید داشتند و در این بین وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز بر تجهیز کردن گمرک برای مبارزه با قاچاق تاکید کردند.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یادآور می شود بر اساس گزارش نمایندگان به نظر می رسد باید بازنگری و سازماندهی مجدد در عملکرد گمرک کشور صورت بگیرد.

 

نظرات کاربران

Parameter:377306!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون