صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
452500 1398/11/10
0.0 (0)

گفتگوی دکتر لاریجانی با روسای مجالس سوریه و لبنان در خصوص طرح معامله قرن

رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با روسای مجالس سوریه و لبنان بر لزوم همصدایی کشورهای اسلامی در خصوص طرح موسوم به معامله قرن تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با روسای مجالس سوریه و لبنان، ضمن محکومیت طرح موسوم به معامله قرن بر لزوم همصدایی کشورهای اسلامی برای شکست توطئه صهیونیستی تاکید کرد.

هدف از معامله قرن، جبران ناکامی های آمریکا و اسرائیل در منطقه است

دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی تلفنی با حموده صباغ، رئیس مجلس مردمی جمهوری عربی سوریه، توطئه آمریکایی-صهیونیستی معامله قرن را محکوم به شکست دانست و گفت: باید تلاش کرد تا همه کشورهای اسلامی برای برهم زدن و ناکامی این توافق ضد بشری و غیرقانونی یکپارچه و هم صدا شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این گفت‌وگوی تلفنی، جزئیات اعلام شده طرح معامله قرن را برای منطقه بسیار خطرناک توصیف کرد و افزود: این معامله و توطئه خائنانه در حقیقت با هدف برآورده ساختن آرزوهای رژیم صهیونیستی در منطقه طرح شده است که این رژیم اشغالگر و حامی تروریستی اش آمریکا تا کنون در تحقق آن ناکام بوده اند و برخلاف ادعای دروغین آنان، هیچ بخشی در حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین در این طرح ننگین وجود ندارد.

لاریجانی در ادامه افزود: اطمینان داریم که این طرح پلید با اتحاد کشورهای اسلامی و هوشیاری محور مقاومت که امروز با خون پاک سردار  شهید سپهبد سلیمانی قوی تر شده است، ناکام خواهد ماند.

وی در این گفت‌وگوی تلفنی همچنین گفت: باید تلاش کرد تا همه کشورهای اسلامی برای برهم زدن و شکست این توافق ضد بشری و غیرقانونی یکپارچه و هم صدا باشند. وی در پایان خواستار تحرک جدی بین المجالس اسلامی در مقابله با این خیانت قرن شد.

حموده صباغ، رئیس مجلس سوریه  نیز در گفت و گوی تلفنی با رییس مجلس کشورمان با تمجید از نقش بارز جمهوری اسلامی ایران در حمایت از  امنیت منطقه و جهان گفت: خون  سردار شهید سلیمانی قدرت و انگیزه جدیدی به محور مقاومت بخشیده است تا در برابر دسیسه های آمریکایی- صهیونیستی در منطقه بایستد.

وی افزود: این معامله ننگین که توسط ترامپ و صهیونیست ها مطرح شده است، طرحی کهنه و خباثت بار  و حتی از  جوهری  که برای نگارشش به کار رفته، بی ارزش تر است. رییس مجلس سوریه همچنین بر اراده جدی این کشور  در آزادسازی بلندی های جولان از چنگال رژیم صهیونیستی تاکید کرد و افزود: سوریه از تشکیل دولت واحد فلسطینی به پایتختی قدس  حمایت می کند.

احساسات همه مسلمانان و موحدان جهان جریحه دار شد

همچنین دکتر علی لاریجانی در  تماسی تلفنی با نبیه بری، رییس مجلس لبنان در خصوص طرح موسوم به معامله قرن گفت و گو کرد.

دکتر لاریجانی در این  گفت‌وگو تاکید کرد: در طرح موسوم به معامله قرن، نه تنها حقوق فلسطینی ها پایمال شده ، بلکه با معرفی بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، احساسات همه مسلمانان و موحدان جهان جریحه دار شده است.

وی همچنین  خطاب به رییس پارلمان لبنان گفت:  البته طرح موسوم به معامله قرن به شکست قطعی خواهد انجامید،  چرا که سابقه مبارزاتی و مقاومت مردم فلسطین به مراتب بزرگتر و کارآمدتر از این گونه طرح های جعلی ، غیر واقع بینانه و قلابی است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت و گوی تلفنی تصریح کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی در این خیال خامند که با شهادت سردار سلیمانی، محور مقاومت تضعیف شده و هر توطئه ای از جانب آنها قابل انجام است، حال آن که با عنایت الهی،  درخت مقاومت اسلامی تنومندتر وبسیار قویتر از گذشته  است.

وی در پایان با اشاره به اجلاس مجالس کشورهای اسلامی  که در کشور بورکینافاسو در حال برگزاری است،  بر  وحدت همه کشورهای اسلامی به ویژه همفکری پارلمان های اسلامی و فعال شدن اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در دفاع از ملت فلسطین  با هدف به شکست کشاندن  طرح قلابی معامله قرن تاکید کرد.

نبیه بری نیز در این گفت و گوی تلفنی، طرح موسوم به معامله قرن را نقشه و طرحی برای پایمال کردن حقوق ملت فلسطین و طرد ساکنان این سرزمین تاریخی فلسطین توصیف کرد و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی افزود: قبول این طرح خطرناک به معنای از دست رفتن کامل خاک فلسطین است.

رییس مجلس لبنان همچنین گفت: نتیجه طرح موسوم به معامله قرن، اتحادی است که بین همه گروه های فلسطینی برای ایستادگی در برابر خواسته های نامشروع و دور و دراز صهیونیست ها رقم می خورد.

وی در پایان با تایید سخنان دکتر لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص لزوم همفکری پارلمان کشورهای اسلامی گفت: همکاری های پارلمانی در چهارچوب اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی قطعا  نقش بسزایی در شکست این طرح خواهد داشت.

نظرات کاربران

Parameter:452500!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین