صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

جاسمی:

گام سوم کاهش تعهدات هسته ای ایران رفتار اروپا را تغییر می‌دهد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اقدامات ایران در جهت کاهش تعهدات برجامی رفتار اروپایی‌ها را نسبت به ایران تغییر می‌دهد.

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به گام سوم کاهش تعهدات برجامی که از سوی جمهوری اسلامی برداشته شد، گفت: همه دنیا می داند جمهوری اسلامی بر اساس توافقاتی که در برجام داشت عمل کرده و تا کنون خلف وعده نکرده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه فعالیت های هسته ای ایران در شرایطی بود که به صورت کاملا صلح آمیز اقدام به غنی سازی می کردیم، عنوان کرد: با این حال فعالیت های هسته ای ایران برای دنیا نگران کننده شده بود که باعث شد بالاخره جمهوری اسلامی در جریان مذاکره توافقی را بپذیرد و بر اساس آن از تعداد سانتریفیوژهای خود کاسته و درصد غنی سازی را نیز کاهش دهد.

گام سوم کاهش تعهدات برجامی که از سوی ایران برداشته شد، اروپایی‌ها را علیرغم صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان به هراس می‌اندازد و باعث تغییر رفتار آنها در آینده نزدیک می‌شود.

وی ادامه داد: علیرغم اجرای تمام تعهدات برجام از سوی ایران، اروپایی ها به تأسی از آمریکا به ایران فشار آوردند تا جایی که ناچار شدیم از اردیبهشت ماه گام هایی را در راستای کاهش تعهدات برجامی در قالب مفاد برجام برداریم که در آخرین گام آن، رئیس جمهور روز پنجشنبه اعلام کرد که گام سوم از جمعه آغاز می شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی نباید کوچک ترین تعللی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: گام هایی که تا کنون جمهوری اسلامی برداشته است، اروپا را تحت فشار قرار داده و از فعالیت های هسته ای ایران، ولو صلح آمیز در هراس هستند از این رو به زودی شاهد تغییر رفتار آنها در قبال تحریم ها و فشارهای اقتصادی و بانکی خواهیم بود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428957!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین