صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/14
0.0 (0)

برزگر کلشانی:

گام‌ سوم کاهش تعهدات برجامی منطبق با بندهای ۲۶ و ۳۶ توافقنامه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ایران بر اساس بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، گام‌ سوم کاهش تعهدات برجامی را برای حفظ توافق هسته‌ای اجرایی خواهد کرد.

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در رابطه با فرارسیدن زمان اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی کشورمان، گفت: این امر در مقابل بدعهدی های طرف های حاضر در این توافقنامه انجام خواهد شد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اروپایی ها از زمان خروج ترامپ از برجام با خودشان و حتی ایالات متحده تعارف داشته اند، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود که به تعهداتشان جامه عمل نپوشاندند و در مقابل صرفا تهدیداتی را علیه کشورمان نیز بیان کردند که امری قابل تامل است.

تسهیل فروش نفت ایران بخشی از متن برنامه جامع اقدام مشترک است

وی با یادآوری اینکه اروپایی ها طبق توافق برنامه جامع اقدام مشترک تعهدات مشخصی را بر عهده دارند که تسهیل امور تجاری و اقتصادی، تسهیل فروش نفت و برچیده شدن تحریم ها بخشی از آن محسوب می شود، ادامه داد: این مهم در حالیست که کار بجایی رسیده آنها فقط پیشنهاد ایجاد خط اعتباری 15 میلیارد دلاری را مطرح می کنند که آن هم منوط به چراغ سبز آمریکایی ها است.

برجام

این نماینده مردم در مجلس دهم در این راستا، تصریح کرد: اتحادیه اروپا ابتدا باید تکلیف رابطه خودش با ایالات متحده را مشخص کند و بعد اقدام به ارائه پیشنهاد در رابطه با حفظ برجام کند زیرا افکار عمومی دنیا مشاهده می کند که کشورهای قاره سبز نتوانستند استقلال سیاسی و اقتصادی خودشان را حفظ کنند که شکستی بزرگ برایشان برشمرده می شود.

گام سوم کاهش تعهدات برجامی بدلیل عدم تحقق خواسته های کشورمان برداشته خواهد شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، خاطرنشان کرد: بر این اساس جمهوری اسلامی ایران گام‌های تازه‌ای در راستای حفظ توافق هسته‌ای و تحریک اروپایی ها به متعهد ماندن به تعهداتش آغاز کرده و گام سوم کاهش تعهدات برجامی نیز با توجه به عدم تحقق خواسته های کشورمان برداشته خواهد شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428669!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین