صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/09/26
0.0 (0)

سخنگوی کمیسیون امور داخلی:

گام بلند موسسه جهاد نصربرای توسعه کشاورزی در استان های خوزستان و ایلام

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور اظهار داشت: موسسه جهاد نصر با صرف ۵هزار و ۲۰۰میلیارد تومان جهت بهینه سازی اراضی کشاورزی استان های خوزستان و ایلام گام بلندی را برداشته است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگار خانه ملت در تشریح جلسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس خاطر نشان کرد: جلسه امروز کمیسیون با حضور مدیران موسسه جهاد نصر برگزار و گزارشی از عملکرد این موسسه در اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان های ایلام و خوزستان به سمع و نظر اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود:بر اساس قانون بودجه 89 موسسه جهاد نصر مجری طرح احیا 550هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان های ایلام و خوزستان شده و تاکنون این موسسه فاز اول این پروژه را به بهره برداری رسانده است.

نماینده سمیرم ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار، توسعه کشاورزی مدرن و ایجاد قطب جدید کشاورزی از اهداف این طرح است که 295 هزار هکتار آن به بهره برداری رسیده و با اتمام آن 300هزار شغل پایدار ایجاد خواهد شد،که برای اجرای 40 هزار هکتار از اراضی فاز دوم که 255 هزار هکتار است، اعتباری حدود 200میلیون یورو از محل صندوق توسعه برای سال 1399 مورد نیاز است.ضمن اینکه بنا به گفته مدیرعامل موسسه جهاد نصر، صندوق توسعه ملی 40میلیون دلار بدهکار است که امیدواریم این اعتبار لازم در سال جاری اختصاص یابد.

نظرات کاربران

Parameter:450499!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین