صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

قاضی‌زاده هاشمی:

گام‌های برجامی ایران بیانگر بی‌اعتمادی به غرب است

عضو هیات رئیسه مجلس اعتقاد دارد باید گام های برجامی را بلندتر و قدرتمندانه تر برداریم زیرا حسن نیت یکطرفه ضعف در حوزه دیپلماسی جهانی بوده و در شرایط کنونی معطل ماندن برای اروپا کار غلطی است.

سیدامیرحسین قاضی زاده‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جزئیات و اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته ای از سوی کشورمان، گفت: به نظر می رسد رفتار اروپایی ها در برجام تغییر نخواهد کرد زیرا کشورهای غربی حاضر در این توافقنامه از کار ساده که تسهیل خرید نفت ایران بود برنیامدند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان مثال وزیر خزانه داری فرانسه اعلام کرد باید از آمریکا اجازه بگیرند تا پیشنهادشان که مربوط به مسئله فروش نفت ایران است را اجرایی کنند که بیانگر وابستگی شدید به ایالات متحده است.

وی با تاکید بر اینکه باید گام های برجامی را بلندتر و قدرتمندانه تر برداریم، ادامه داد: در واقع باید آنچنان اقداماتمان پشیمان کننده باشد که گروهی که قرارداد بین المللی برجام را امضا کردند تصور نکنند که ایران به نقطه ابتدایی بازمی گردد بدون اینکه منافع ملی را تامین کرده باشد.

برجام

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: باید یادآور شد حسن نیت یکطرفه ضعف در حوزه دیپلماسی جهانی محسوب می شود از این رو اکنون شاهد برداشتن گام های کاهش تعهدات برجامی هستیم. در واقع همانطور که در مذاکرات بنا بر بی اعتمادی دارند، مشاهده شد که شرکت های پژو و رنو اولین مجموعه هایی بودند که از ایران خارج شدند لذا کدام شرکت های اروپایی حاضر به همکاری با کشورمان خواهند بود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معطل ماندن برای اروپا کار غلطی است از این رو باید با قدرت امور را پیگیری کنیم، خاطرنشان کرد: بر این اساس باید گام چهارم به معنای بازگشت به غنی سازی 20 درصد باشد؛ در واقع نقطه ای که تازه کشور به مرحله آغازین برجام می رسد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که گام سوم کاهش تعهدات برجام بنا به دستور رئیس‌جمهور رئیس شورای عالی امنیت ملی آغاز شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428976!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین