صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1398/05/28
0.0 (0)

لاریجانی در صحن علنی:

کمیسیون اصل 90 نباید در امور جزئی دخالت کند

رئیس مجلس گفت: وظیفه کمیسیون اصل نود بررسی نحوه کار قواست و نباید در امور جزئی دخالت کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جهانبخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب در صحن علنی امروز شنبه در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از آئین نامه داخلی مجلس طی تذکری خطاب به لاریجانی رئیس مجلس، گفت: مطابق اصل نود قانون اساسی هر شخصی که نسبت به عملکرد قوه قضائیه، مجلس و قوه مجریه شکایتی داشته باشد می تواند آن را به صورت مکتوب به مجلس ارائه کند، مجلس هم موظف است به آن رسیدگی کرده و پاسخ دهد.

محبی نیا با بیان اینکه این اصل بهترین مرجع برای رسیدگی طرز کار قوا در مجلس است بیان کرد: اکنون کمیسیون اصل نود به کمیسیونی تبدیل شده که شکایت ادارات، شوراها و... رسیدگی       می کند که این موضوع خلاف قانون اساسی است.

آقای علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده اظهار کرد: استدلال برخی افراد درباره اینکه مطابق اصل نود مجلس باید درباره نحوه کار قوا تصمیم گیری کرده و نیازی به دخالت کمیسیون ها نیست، نادرست است اگرچه در بسیاری از مواد قانون اساسی آمده که مجلس باید درباره موضوعات مختلف تصمیم گیری کند، اما منظور این است که کمیسیون باید موضوع را بررسی و نتیجه را در جلسه علنی به رأی بگذارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وظیفه کمیسیون اصل نود بررسی طرز کار مجلس، قوه قضائیه و قوه مجریه است ونباید این کمیسیون در امور جزئی دخالت کند .

 

نظرات کاربران

Parameter:426240!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون