صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/18
0.0 (0)

ابوترابی:

کمیسیونی ملی و فراقوه‌ای باید جایگزین هیات نظارت بر انتخابات شوراها شود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، معتقد است: تشکیل کمیسیونی ملی متشکل از افراد سه قوه بهترین جایگزین هیات نظارت بر انتخابات شوراها است تا صلاحیت کاندیداها را بررسی کند.

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری بروز مشکلات اقتصادی و سیاسی در برخی از شوراهای شهر و روستا، گفت: چندی پیش طرحی در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مطرح شد که طبق آن پیشنهاد تشکیل کمیسیون ملی انتخابات شوراها ارایه و در کمیته‌ای به تصویب رسید.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به موجب تشکیل این کمیسیون ملی افرادی از سه قوه قضاییه، مقننه و اجرایی در این کمیسیون حضور پیدا می‌کنند، این مصوبه هنوز به صحن کمیسیون امور داخلی و شوراها نرسیده است.

ابوترابی افزود: بنابر مصوبه مذکور 2 نفر از قضاییه، 2 نفر از دولت و 2 نفر از مجلس برای 4 سال انتخاب می‌شوند و به جای هیات نظارت بر انتخابات که تنها متشکل از نمایندگان مجلس بود، بر شوراها نظارت می‌کنند. نمایندگان مجلس نیز در صحن مجلس معرفی و انتخاب می شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این کمیسیون صلاحیت کاندیدای انتخابات شوراها را بررسی می‌کند، لذا فشار به نمایندگان برای تایید صلاحیت افراد کمتر می‌شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، معتقد است: در حال حاضر برخی از نمایندگان مجبور می‌شوند تا صلاحیت برخی از کاندیداهای شوراها را تایید کنند  زیرا خود نیازمند رای مردم هستند اما با تشکیل کمیسیون ملی انتخابات این مشکل رفع خواهد شد. امیدواریم هرچه زودتر این مصوبه کمیته در صحن کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گیرد./

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429173!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین