صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/19
0.0 (0)

اولادقباد:

کمیته‌ای برای بررسی سرفصل‌های حذف شده از کتب ادبیات تشکیل شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سازمان پژوهش و شورای عالی آموزش و پرورش باید کمیته مشترکی را تشکیل دهند و سرفصل‌هایی را که از کتب ادبیات‌ فارسی حذف شده‌ است، مورد بررسی دقیق قرار دهند.

فریده اولادقباد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به حذف سرفصل‌هایی از کتاب‌های ادبیات‌فارسی، گفت: سازمان پژوهش و شورای عالی آموزش و پرورش باید کمیته مشترکی را تشکیل دهند و سرفصل‌هایی را که از کتب ادبیات‌ فارسی حذف شده‌ است، مورد بررسی دقیق قرار دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: مطالب حائز اهمیتی که به هویت ایرانی و اسلامی مربوط است، نباید از کتب درسی ما حذف شود و در صورتی که این مسئله رخ داده باشد، باید این مطالب به کتاب‌های ادبیات بازگردد.

وی ادامه داد: البته سازمان پژوهش با همکاری شورای عالی آموزش و پرورش باید در محتوای کتب درسی بازنگری‌های اساسی داشته باشند از این جهت که محتوای کتاب‌ها باید با نیازهای روز دانش‌آموزان منطبق باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: البته این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد که بسیاری از مطالب مندرج در کتب درسی ما حاوی تاریخ باستانی و معاصر کشورمان است و باعث می‌شود که دانش‌آموزان مطالبی را درباره هویت اسلامی و ایرانی بیاموزند و نسبت به آن احساس غرور ملی داشته باشند که نباید از کتب درسی حذف شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه نباید مطالب ارزشمند مندرج در کتب درسی حذف شود، گفت: دانش‌آموزان از طریق برخی از مطالب کتب درسی، از فرهنگ، آداب، رسوم، ادبیات و مفاخر کشور شناخت کسب می‌کنند که این مطالب نباید از کتب درسی حذف شوند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437394!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون