صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/22
0.0 (0)

گلمرادی عنوان کرد:

کمبود 10 هزار معلم در خوزستان در آستانه سال تحصیلی جدید

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان در مجلس نسبت به کمبود 10 هزار معلم در استان خوزستان در آستانه سال جدید تحصیلی هشدار داد و گفت: این کمبود نیرو باید به شکل اصولی و از طریق دانشگاه فرهنگیان جبران شود.

علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شروع به کار وزیر جدید آموزش و پرورش در آستانه مهرماه، کار وی در روزهای نخستین فصل پاییز را دشوار ارزیابی کرد و با اشاره به کمبود معلم در سراسر کشور، عنوان کرد: امسال فقط در استان خوزستان در آستانه شروع سال تحصیلی با کمبود 10 هزار معلم مواجه هستیم.

جذب 7 هزار نیروی غیرمتخصص به عنوان معلم در خوزستان

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در سال 96 با کمبود 17 هزار معلم مواجه بودیم، افزود: در همین سال با تأمین 7 هزار معلم بخشی از مشکلات حل شد ولی با برآوردهای صورت گرفته در حال حاضر با مشکل کمبود 10 هزار معلم روبه‌‎رو هستیم.

گلمرداری ادامه داد: البته 7 هزار نیروی جذب شده در سال 96 برای استان خوزستان به صورت اصولی نبوده است و این نیروها تخصص لازم برای تعلیم و تربیت دانش آموز را ندارند.

حضور علی گلمرادی در غرفه خبرگزاری خانه ملت در نمایشگاه مطبوعات

 

معلم باید به لحاظ شخصیت، دانش، مسائل روحی روانی شاخصه‎‌های حداقلی را داشته باشد

وی با تأکید بر اینکه معلم باید به لحاظ شخصیت، دانش، مسائل روحی روانی شاخصه‎‌هایی داشته باشد و دوره‌های لازم را دیده باشد، گفت: متأسفانه به این دلیل که در آموزش و پرورش برنامه راهبردی خاصی وجود ندارد، هرجا که به مشکل می‎خوریم با تصمیمات  مقطعی و بدون پشتوانه فکری، قصد عبور از بحران را داریم غافل از اینکه این تصمیمات چه تبعاتی می‌تواند داشته باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان باید در حوزه آموزش و پرورش نقش آفرینی می‌کرد تا امروز با چنین مشکلی مواجه نشویم، تصریح کرد: برای حل مشکل کمبود نیرو در آموزش و پرورش، امروز باید اقدام شود تا دو یا سه آینده بتوانیم از آن بهره ببریم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429411!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین