صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
450208 1398/09/19
0.0 (0)

کمبود دارو و واکسن  آﻧﻔﻠﻮاﻧﺰا صحت ندارد

در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعلام شد کمبود دارو و واکسن آﻧﻔﻠﻮاﻧﺰا صحت نداشته و در تمامی داروخانه‌های خصوصی و مراکز بهداشتی و درمانی به وفور یافت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با حضور معاون بهداشتی و معاون غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مسئولان وزارت بهداشت گزارشی را در خصوص وضعیت بیماری آﻧﻔﻠﻮاﻧﺰا در کشور ارائه کردند.

در این جلسه به افزایش آموزش‌های بهداشتی و توصیه‌های پیشگیرانه در دانشگاه‌ها، صدا و سیما و رسانه‌ها تاکید شد.

همچنین اعلام شد با توجه به تمهیدات وزارت بهداشت علی رغم تمامی شایعه‌ها، کمبود دارو و واکسن  آنفلوآنزا وجود نداشته و در تمامی داروخانه‌های خصوصی و مراکز بهداشتی و درمانی  به وفور یافت می‌شود.

با پیشنهاد رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مقرر شد کمیته مشترکی در وزارت بهداشت با حضور برخی از اعضای کمیسیون بهداشت مجلس تشکیل شود تا در این زمان باقی مانده از فصل سرما تبادل نظری برای کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا داشته باشند.

ارائه گزارش معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برنامه ملی شناسائی و درمان بیماری HIV دستور کار دوم کمیسیون بهداشت و درمان بود و گزارشی در خصوص برنامه‌های آموزشی و روش‌های پیگیری از انتقال بیماریHIV، از جانب مسئولان وزارت بهداشت ارائه شد و بر اساس آن تمهیدات بسیاری برای جلوگیری از انتقال این بیماری انجام شده است.

یکی از روش‌های انتقال بیماری HIV ازطریق تزریقات افراد معتاد است، بر همین اساس با ایجاد مراکز ترک اعتیاد با متادون و توزیع روزانه سرنگ و سوزن به افراد پرخطر، آمار ابتلا به بیماری HIV را به شکل قابل توجهی کاهش داده است، بنابراین اگر مراقبت‌های اولیه و روش‌های پیشگیرانه در جامعه آموزش داده شود از ابتلا به این بیماری کاسته می‌شود.

نظرات کاربران

Parameter:450208!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون