صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

| واکنش ها به توهین یکی از سخنرانان علیه مجلس |

کمالی پور: با سخنران هتاک برخورد قضایی شود | منبر امام حسین (ع) جای هتاکی نیست

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اظهارات توهین آمیز یکی از سخنرانان علیه قوه مقننه باید پیگیری قضایی شود زیرا هرگز کسی حق ندارد به ارکان نظام توهین کند.

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات و توهین یکی از سخنرانان به قوه مقننه، گفت: فلسفه قیام عاشورا برون رفت از یک سلسله تحجرگرایی زمان بود که متاسفانه تا امروز  ادامه دارد؛ قیام سیدالشهداء (ع) مبارزه با جهالتی بود که عامل ریا، تزویر، دروغ، تهمت و افترا بود.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از اهداف امام حسین (ع) اصلاح رفتار امت جدشان و امر به معروف و نهی از منکر بوده است؛ بنابراین اگر امام حسین (ع)، اهل بیت خودشان را به مسلخ‌ عشق  می برند تا موجب اصلاح رفتار امت شوند باید از این امر درس بگیریم.

آزادمردی به معنای تهمت نزدن و پرهیز از دروغ  است

وی ادامه داد: امام حسین(ع)  خطاب به آل اباسفیان و  مردم کنونی فرمودند "اگر دین ندارید، آزاده باشید"؛ در واقع آزادمردی به معنای تهمت نزدن و پرهیز از دروغ  است که متاسفانه امروز گاه شاهد آن هستیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم با تاکید بر اینکه انتقاد جایگاه خودش را دارد و باید در مسیر خودش انجام شود، تصریح کرد: هرگز کسی حق ندارد به ارکان نظام اسلامی توهین کند و موجب تخریب و وهن آن شود.

نمایندگان بنا به ذات  قوه مقننه در تصمیم گیری آزادند

کمالی پور اعتقاد دارد نمایندگان در تصمیم گیری ها آزاد هستند و ذات عملکرد قوه مقننه طبق چنین اقتضا دارد، از این رو قرار نیست منتخبان ملت برای هر تصمیمشان به افراد این چنینی پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه طرح اظهارات کنایه آمیز و تخریب یک رکن نظام امری محکوم بوده و باید در مراجع ذیصلاح قضایی رسیدگی شود، گفت:  با سخنران هتاک  قطعا باید برخورد شود،  زیرا منبر امام حسین (ع) جای تخریب نیست.

منبر امام حسین (ع) جای تخریب نیست

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد طرح سخنان موهن  علیه قوه مقننه قابل پیگیری قضایی بوده و دستگاه قضایی و همچنین هیات رییسه مجلس که وظیفه صیانت از نمایندگان و قوه مقننه را به عهده دارند، باید به طور جدی به این موضوع ورود کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429120!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون