صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1400/03/19
0.0 (0)

حاجی دلیگانی در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی مجلس:

کلیات طرح تشدید مجازات جاسوسی تصویب شد

عضو کمیسیون قضایی مجلس از تصویب کلیات طرح تشدید مجازات همکاری کنندگان با اقدامات کشورهای متخاصم علیه امنیت و منافع ملی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه امروز برای کسانی که برای کشورهای متخاصم در کشور جاسوسی می‌کنند مجازات مفسد فی الارض و اعدام پیش بینی شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح دستور کار امروز ( سه شنبه، 18 خردادماه)  کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح تشدید مجازات همکاری کنندگان با اقدامات کشورهای متخاصم علیه امنیت و منافع ملی با حضور مسئولانی از وزارت امور خارجه، اطلاعات، سپاه پاسداران و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس خبر داد و گفت:  پس از بحث و گفت و گوهای صورت گرفته کلیات این طرح تصویب و جزئیات آن برای بررسی بیشتر به کمیته مربوطه به ریاست غضنفرآبادی ارجاع شد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس افزود: در این طرح برای کسانی که برای کشورهای متخاصم در کشور جاسوسی می‌کنند مجازات مفسد فی الارض و اعدام پیش بینی شد.

حاجی دلیگانی ادامه داد: بر اساس این طرح تشخیص اینکه کشور خارجی که برایش جاسوسی می‌شود یا خیر بر عهده کمیته‌ای با عضویت نمایندگان سازمان اطلاعات سپاه، سازمان اطلاعات ناجا و وزارت اطلاعات و به ریاست نماینده اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح است.

وی یادآور شد: همچنین برای کسانی که ارتباط دهنده فرد جاسوس با کشورهای خارجی باشند مجازات حبس درجه 4 در نظر گرفته می شود و نقض مصوبات شورای عالی امنیت ملی هم جرم انگاری شده و کسانی که در لیست تحریم های کشورهای متخاصم از جمله آمریکا قرار گیرند به نوعی به عنوان ایثارگر شناخته می شوند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم افزود: بر اساس جمع بندی های صورت گرفته مقرر شد عنوان این طرح از  تشدید مجازات همکاری کنندگان با اقدامات کشورهای متخاصم علیه امنیت و منافع ملی به اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی تغییر یابد/

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:490088!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون