صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

477303 1399/11/28 15:24:00
0.0 (0)

کلیات اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ تصویب شد/ موافقت نمایندگان با بررسی مجدد طرح شفافیت آرا

نمایندگان مجلس با کلیات اصلاحیه لایحه بودجه 1400 و بررسی مجدد طرح شفافیت آرا موافقت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست علنی روز سه شنبه (28 بهمن) راس ساعت 9 با اعلام رئیس مجلس پس از یک ساعت جلسه غیرعلنی آغاز شد.

دکتر قالیباف در ابتدای جلسه در تشریح جلسه غیرعلنی، گفت: این جلسه رأس ساعت 8 در ارتباط با بررسی بودجه آغاز شد.

 

کلیات لایحه اصلاح شده بودجه ۱۴۰۰ تصویب شد

گفتنی است بررسی کلیات اصلاحیه لایحه بودجه سال 1400 به عنوان نخستین موضوع در دستور کار نمایندگان قرار گرفت که نمایندگان پس از استماع نظرات دلخوش، صفری، بابایی کارنامی، حسینی، زنگنه، گودرزوند چگینی، طغیانی، عنابستانی و رضاخواه به عنوان موافقان و سلیمی، وحیدی، میرسلیم، ایزدخواه، سیاهکلی، دهقانی و نظری خانقاه به عنوان مخالفان کلیات اصلاحیه لایحه بودجه 1400 در نهایت لایحه اصلاحی دولت را با 211 ‏رای موافق، 28 ‏رای مخالف و 6 ‏رای ممتنع از مجموع  252 نماینده حاضر در مجلس تصویب کردند.

 

قالیباف: دولت طبق نظر مجلس، ۷ اصلاح مهم را در لایحه بودجه انجام داد

رئیس مجلس پس از تصویب کلیات اصلاحیه لایحه بودجه گفت: دولت مجددا لایحه اصلاحی بودجه را به مجلس ارائه کرد که طی آن حدود 7 مورد اصلاح صورت گرفت که مجلس نیز امروز با رأی بالایی با اصلاحات موافقت کرد و کلیات لایحه بودجه را به تصویب رساند که اکنون این لایحه جهت بررسی اصلاحات به کمیسیون تلفیق ارسال می شود.

وی ادامه داد: اعضای کمیسیون تلفیق به صورت فشرده، بررسی اصلاحات دولت در لایحه بودجه را تا پایان روز جمعه به اتمام می‌رسانند و صحن علنی یکشنبه هفته آتی وارد بررسی جزئیات می‌شود.

 

طرح شفافیت آرای نمایندگان مجدد در دستور کار مجلس قرار گرفت

در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه (28 بهمن) به استناد ماده ۱۳۰ آیین نامه داخلی مجلس با بررسی مجدد طرح "شفافیت آرای نمایندگان" با 187 رأی موافق، 38 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 247 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که بر این اساس این طرح برای بررسی دوباره به کمیسیون آیین نامه داخلی ارجاع شد.

گفتنی است در ادامه جلسه علنی امروز علی نیکزاد که ریاست جلسه را بر عهده داشت با ارائه توضیحاتی درباره بررسی لایحه بودجه در  کمیسیون تلفیق و صحن علنی گفت: مجلس از یکشنبه هفته آینده به صورت سه شیفت وارد بررسی لایحه بودجه 1400 خواهد شد، همچنین پنج‌شنبه آینده 13 رجب و مصادف با ولادت حضرت علی (ع) است بنابراین نمایندگان می‌توانند پنج‌شنبه و جمعه آینده هم برای سرکشی به حوزه انتخابیه خود بروند.

 

پایان نشست علنی

گفتنی است، زنگ پایان نشست علنی مجلس شورای اسلامی راس ساعت 12 و 02 دقیقه به صدا درآمد.

نظرات کاربران

Parameter:477303!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون