صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/14
0.0 (0)

دهقانی فیروزآبادی:

کشورهای اروپایی در زمین واشنگتن بازی نکنند

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپایی ها باید به تعهداتشان در برجام عمل کنند نه اینکه در زمین واشنگتن بازی کنند.

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص پیشنهاد برجامی فرانسوی ها مبنی بر ایجاد خط اعتباری حدود ۱۵ میلیارد دلار برای مدت چهار ماه و گفتگو در مورد مسائل غیربرجامی، گفت: برای ایران مهم است که همه کشورها در برجام طبق قوانین بین المللی اقدام کنند و عمل به تعهداتشان به توافقنامه چندجانبه را نشان دهند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه اکنون فقط ایران متعهد به برجام است اما نمی تواند تبادلات تجاری و مالی داشته باشد، تصریح کرد: این مهم در حالیست که خروج آمریکایی ها موجب شده اروپایی ها خواسته یا ناخواسته در زمین واشنگتن بازی کنند و به تعهداتشان عمل نکنند.

آمریکا علاوه بر خروج از برجام به نوعی قانون جنگل را اجرایی می کند

وی با بیان اینکه آمریکا علاوه بر خروج از برجام، قوانین کشورش را بر دیگر کشورها را اعمال می کند که به نوعی قانون جنگل است، افزود: برای کشورمان مهم نیست که آمریکایی ها به برجام بازگردند یا خیر، بلکه داشتن روابط اقتصادی و پولی با کشورهای دنیا مهم است.

ایران فرانسه برجام

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اروپایی ها باید بدانند که ایران هیچ صحبتی غیر از مسائل هسته ای با غرب ندارد و نباید به موضوعات دیگری مانند تامین امنیت آبراهه ها و غیره در مذاکرات بپردازند.

اجازه نمی دهیم پرونده برجام مجدد باز شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برجام به قانون تبدیل شده و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد موجب بسته شدن پرونده این توافقنامه شد، ادامه داد: بنابراین دیگر اجازه نمی دهیم پرونده برجام مجدد باز شود.

وی گفت: کشورمان تمایل به مذاکره با همه کشورها از جمله اروپایی ها دارد اما با آمریکا مذاکره ای نخواهیم کرد و طبق فرمایشات رهبر انقلاب همه می دانند که مذاکره با واشنگتن سم است زیرا دولت کنونی این کشور غیرقابل اعتماد است.

طبق برجام کشورمان باید به راحتی نفت را بفروش برساند

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طبق برجام کشورمان باید به راحتی نفت را بفروش برساند و مبادلات پولی و بانکی با دیگر کشورها داشته باشد، خاطرنشان کرد: احترام در مقابل احترام و تهدید حتما مقابله به مثل خواهد داشت از این رو غربی ها باید بدانند که ایران قدرت منطقه ای و تاثیر گذار است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428696!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین