صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/23
0.0 (0)

اینستاملت گزارش می دهد

کشف 70هزار زمین کشت خشخاش با استفاده از تکنولوژی ماهواره بومی / انتقاد نمایندگان شمال کشور از انتقال آب خزر

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علاالدین بروجردی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است.

دستور قوه قضاییه برای اعلام دارایی مسئولان باید اجرا شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آنچه که #قوه_قضائیه برای رسیدگی به #اموال و #دارایی‌های #مسئولان اعلام کرده؛ بسیار خوب است و باید انجام شود
علاءالدین #بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در خصوص قانون رسیدگی به اموال و دارایی‌های مسئولان اظهار داشت: این #قانون حتما چیز خوبی است.
وی افزود: شفافیت در سالم‌سازی جامعه نسبتا بزرگ مسئولان تاثیرگذار است و به نظر من بسیار خوب است که این اتفاق بیفتد و ملت بدانند و در جریان باشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به هر حال اکثر مسئولان افرادی هستند که پس از انقلاب آمدند و مسئولیت گرفتند و نباید در این مشکلات اقتصادی آن قدر تفاوتش با وضعیت قبل از مسئولیتشان زیاد باشد. این خیلی مهم است. یعنی همان نکته‌ای که امام علی(ع) فرمودند؛ «روزی که من مسئولیتم را رها کنم، با این وضعیت آمدم و آن زمان هم قضاوت کنید. اگر چیزی بیشتر داشتم بدانید که من خیانتکارم». بروجردی در ادامه یادآور شد: به هر حال آنچه که قوه قضائیه برای رسیدگی به اموال و دارایی‌های مسئولان اعلام کرده؛ بسیار خوب است و باید انجام شود.
وی در ادامه عنوان کرد: بنده ازجمله افرادی هستم که حتما اموال و دارایی‌های خود را اعلام خواهم کرد.

علی اصغر یوسف نژاد  و قاسم احمدی لاشکی از پافشاری دولت برای انتقال آب خزر انتقاد کرده اند.

محمد وحدتی هلان  مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطالب زیر را منتشر کرده است

طیبه سیاووشی  مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

بازدید از مؤسسه‌ی «نور سپید هدایت»، «جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها»، «خونه‌ی مادری» و «خونه‌ی پدری»
دیروز، بیستم مهرماه و همزمان با روز جهانی بی‌خانمان‌ها، از مؤسسه‌ی «نور سپید هدایت» بازدید کردم. علیزاده، مدیرعامل این مؤسسه به جذب منابع برای مدیریت بهتر این مؤسسه تأکید نمود و معاون اجتماعی شهرداری منطقه‌ی 12 نیز به تعداد بالای مراکز حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی در این منطقه و فراهم‌نمودن زیرساخت‌های در اختیارِ این مؤسسه و مساعدت‌های سایر دستگاه‌ها اشاره کرد.
همچنین در بازدید دیگری از «جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها» و از مراکز «خونه‌ی مادری» و «خونه‌ی پدری»، با مسئولان، زنان و کودکان این مراکز گفت‌وگو کردم و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفتم و رایزنی‌هایی در خصوص رفع مشکلات این جمعیت انجام شد.

 حمیدرضا حاجی بابایی  از مصوبات حوزه راه گفته است.


محمدرضا رضایی کوچی  ویدئویی از توضیح درباره جلسه کمیسیون عمران مجلس با موضوع بررسی وضعیت پیاده روی اربعین به اشتراک گذاشته است.

عباس گودرزی  ویدئوی زیر را از صحن علنی به اشتراک گذاشته است.

زهرا ساعی   مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

به رئیس جمهور در خصوص ؛ 🔻الزام دستگاه های اجرایی به اجرای ماده 51 قانون جامع #ایثارگران و بند 2 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری در خصوص پرداخت #فوق_العاده #ایثارگری به فرزندان شاهد ، جانبازان و ایثارگران ؛ ✍در این  تذکر آمده است : ✍اخیرا برخی ادرات دستگاههای اجرایی کشور با استناد به بخشنامه دیوان محاسبات کشور که بر اساس دادنامه دیوان عدالت اداری در سال 95 پرداخت همزمان دو فوق العاده ایثارگری ماده 51 قانون جامع خدمات ایثارگران و بند 2 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری را فاقد وجاهت قانونی دانسته اند از پرداخت فوق العاده ایثارگری به فرزندان شاهد ، جانبازان و ایثارگران استنکاف نموده اند .حال آنکه پرداخت 2 فوق العاده مذکور بر اساس 2 قانون مستقل و متفاوت که هر دو مصوب مجلس شورای اسلامی بود و تا کنون نیز مفاد آن نسخ نگردیده ، صورت پذیرفته است . از طرفی تاریخ تصویب برنامه ششم توسعه سال 96 که ملاک عمل قانون جامع ایثارگران می باشد بعد از تاریخ دادنامه دیوان عدالت اداری سال 95 می باشد که مورد اشاره واستناد دیوان محاسبات قرار گرفته است و البته که رای دیوان عدالت اداری نمی تواند قانون را نسخ نماید . ✍لذا با عنایت به مراتب فوق شایسته است در راستای حفظ حقوق مکتسبه ایثارگران معزز دستور فرمائید نسبت به پرداخت فوق العاده ایثارگری موضوع ماده 51 قانون جامع ایثارگران و بند 6 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری وفق مقررات و قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی اقدامات لازم صورت پذیرد

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:434622!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون