صفحه اصلی » بین الملل » بین الملل
439169 1398/08/29
0.0 (0)

کره جنوبی در تلاش است تا با رفع مشکلات موجود، ارتباطات اقتصادی و تجاری با ایران را گسترش دهد

اسدالله عباسی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی با یون چانگ هیان، سفیر کره جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش   پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، یون چانگ هیان، سفیر کره جنوبی در تهران پیش از ظهر امروز (چهارشنبه، 29 آبان ماه) با اسدالله عباسی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

عباسی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه مناسبات دوستانه دو کشور گفت: ایران و کره جنوبی از ظرفیت‌های فراوانی در زمینه‌های مختلف برخوردارند که می‌بایست با استفاده از آنها سطح مبادلات و همکاری‌های دو کشور را افزایش داد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، برخلاف قواعد بین‌المللی و محکوم است و نباید به هیچ کشوری اجازه داد تا مناسبات دوستانه و دیرینه دو کشور را خدشه‌دار نماید.وی در ادامه با ابراز ناخرسندی از کاهش سطح مراودات اقتصادی دو کشور افزود: رفع موانع موجود در مسیر توسعه همکاری‌های فیمابین توسط مسئولان کره جنوبی، مورد انتظار مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

یون چانگ هیان، سفیر کره جنوبی در تهران نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت حفظ و توسعه مناسبات و همکاری‌های اقتصادی دو کشور گفت: کشورش در تلاش است تا با رفع مسائل و مشکلات موجود، ارتباطات اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران را همانند گذشته گسترش دهد.دکتر عباسی در پایان این دیدار از آمادگی گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی برای کمک به حل مشکلات و رفع موانع موجود در مسیر ارتباطات فیمابین خبر داد.

سفیر کره جنوبی در پایان این دیدار بر لزوم تحکیم و تقویت همکاری‌های فیمابین در عرصه‌های مختلف و مورد علاقه دو کشور تأکید کرد.

وی همچنین افزود: نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور در کمک به شناسایی و رفع موانع و مشکلات موجود در مسیر ارتباطات اقتصادی فیمابین بسیار حائز اهمیت است.

نظرات کاربران

Parameter:439169!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین