صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/11
0.0 (0)

عبادی مطرح کرد

کاهش وابستگی درآمدهای نفتی از طریق اصلاح ساختار اقتصادی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به موضوع کاهش وابستگی درآمدهای عمومی کشور به فروش نفت در قالب طرح جامع تغییر ساختار بودجه اشاره کرد و گفت: مجلس و دولت در تلاشند تا به‌گونه‌ای شرایط را مدیریت کنند که اقشار ضعیف بیش از این دچار آسیب نشوند.

حیدرعلی عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر هدفمند کردن پرداخت یارانه انرژی به عنوان یک ضرورت اساسی تأکید کرد و گفت: سالانه حدود 980 هزار میلیارد تومان یارانه انرژی در بخش‌های آب، برق، گاز، بنزین و گازوئیل پرداخت می‌شود که سهم عمده‌ای از آن به صورت پنهان است.

وی با اشاره به فرهنگ‌سازی در بین مردم برای میزان بهره‌مندی آنان از سهم یارانه‌های انرژی، اظهار داشت: باید در این زمینه سازو کارها به‌گونه‌ای تدوین و اجرایی شود تا هر کدام از قشرهای جامعه براساس درآمد و میزان مصرف‌شان از یارانه انرژی بهره‌مند شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه دولت باید در سیاست‌های پرداخت یارانه انرژی تجدیدنظر کند، تصریح کرد: امیدواریم در سال آینده با همت دولت و کمک مجلس، پرداخت یارانه انرژی ساماندهی شده و نحوه پرداخت آن نیز مورد بازنگری قرار گیرد.

عابدی همچنین به موضوع کاهش وابستگی درآمدهای عمومی کشور به فروش نفت در قالب طرح جامع تغییر ساختار بودجه اشاره کرد و گفت: مجلس و دولت در تلاش‌اند تا به‌گونه‌ای شرایط را مدیریت کنند که مردم، به‌ویژه اقشار ضعیف بیش از این آسیب نبینند.

سامانه مالیاتی کشور نیازمند شفاف‌سازی است

وی، قرار داشتن کشورمان در شرایط تحریم و فشار اقتصادی و از سویی دیگر تلاش مجلس برای کاهش قابل توجه وابستگی بودجه به نفت در سال آینده را مورد تأکید کرد قرار داد و افزود: با اصلاح و تغییر ساختار بودجه، درآمدهای عمومی دولت به جای نفت به سمت درآمدهای غیرنفتی و پایدار سوق پیدا می‌‌یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان،خاطرنشان کرد: در حال حاضر سامانه مالیاتی در کشور نیاز به شفاف‌سازی دارد تا بتوانیم با استفاده از این اهرم‌های دقیق، از فرارهای مالیاتی جلوگیری شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428102!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون