صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/10
0.0 (0)

عابدی با اشاره به وضعیت اقتصادی نامناسب داروخانه‌ها مطرح کرد:

کاهش هزینه‌های فروش دارو با تشکیل داروخانه‌های زنجیره‌ای

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ضرورت تشکیل داروخانه‌های زنجیره‌ای در سطح شهر، گفت: یکی از اساسی‌ترین مشکلات داروخانه‌ها تعداد زیاد آنها در سطح شهر است.

 حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت ، در رابطه با صحبت‌های اخیر رئیس شورای عالی داروخانه‌ها مبنی بر اینکه داورخانه‌ها باید از کالا محوری به سمت خدمات محوری حرکت کنند، گفت: این جمله در حالی دارای ابهام است که داروخانه‌ها انتظار دارند در قبال پاسخی که به بیماران می‌دهند تعرفه دریافت کنند اما راه‌های بهتری هم برای بهبود وضعیت اقتصادی داروخانه‌ها وجود دارد.

ضرورت تشکیل داروخانه‌های زنجیره‌ای در سطح شهر

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، افزود: معتقدم اگر داروخانه‌ها از حالت تک داروخانه‌ای خارج شده و به داروخانه‌های زنجیره‌ای تبدیل شوند، هزینه‌های جاری آنها از جمله انبارداری دارو با کاهش روبرو شده که هم به نفع مصرف کننده و هم به نفع داروخانه‌داران است. 

عابدی ادامه داد: اگر داروخانه‌ها به فروشگاه‌های زنجیره‌ای تبدیل شوند و داروسازها نیز در تعاونی داروخانه‌ای عضو و در سود آنها شریک شوند، بهتر می‌توانند از پس هزینه‌ها خود برآیند، در شرایط فعلی وضع داروخانه‌ها هر روزبد‌تر می‌شود و از طرفی با افزایش تعداد فارغ التحصیلان رشته داروسازی، متقاضیان تاسیس داروخانه نیز افزایش پیدا می‌کند که یقیناً شرایط خوبی برای داروخانه‌ها و داورسازان نخواهد بود.

تعداد زیاد داروخانه‌ها در سطح شهر اساسی‌ترین مشکل داروخانه‌ها است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تعداد زیاد داروخانه‌ها در سطح شهر‌ها را یکی از مشکلات اساسی این صنف دانست و خاطر نشان کرد: این روش باید به نحوی اصلاح شود که فارغ التحصیلان داورسازی همواره به دنبال تاسیس داروخانه نباشند بلکه به صورت سهام دار در سود داروخانه‌ها شریک شوند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427959!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون