صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

ابراهیمی:

کاهش تعهدات برجامی ایران واکنش به گفتار درمانی اروپا است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد کاهش تعهدات هسته ای ایران رفتاری متقابل در مواجهه با گفتاردرمانی برجامی اروپایی ها محسوب می شود.

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، ضمن ارزیابی اجرای گام سوم کاهش سطح تعهدات برجامی ایران، گفت: افکار عمومی دنیا باید بداند که کاهش اجرای تعهدات هسته ای از سوی ایران به دلیل رفتارهای اشتباه و بدعهدی های آمریکا و اروپا در عمل به وظایف قانونی خودشان است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران بیش از یکسال از خروج آمریکا نسبت به برنامه جامع اقدام مشترک از خودش حسن نیت نشان داد که گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی به مفاد توافقنامه تایید کننده این امر است.

وی با اشاره به اینکه اروپایی ها طی این مدت به خودشان زحمت ندادند که آمریکا را مورد سرزنش قرار دهند، ادامه داد: متاسفانه کشورهای غربی صرفا بیانیه سیاسی صادر کرده و تلاش کردند بر اقدام اشتباه ایالات متحده با گفتاردرمانی سرپوش بگذارند.

علیرضا ابراهیمی

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه اروپایی ها در زمینه هایی مانند فروش نفت، سرمایه گذاری، تسهیل تجارت و غیره با کشورمان اقدامات مشخصی را انجام می دادند که هیچکدام از آنها محقق نشد، تصریح کرد: این امر در حالیست که طی این مدت نیز منافع کشورمان فقط دچار خسران شد و عملا اتفاق قابل تاملی از سوی اروپا به نفع کشورمان رخ نداد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اروپا تا فرارسیدن گام چهار کاهش سطح تعهدات برجامی ایران هنوز فرصت جبران دارد و باب مذاکره بسته نشده اما باید بدانند که از این فرصت، زمان خیلی زیادی نمانده است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428974!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین