صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/13
0.0 (0)

نعمتی:

چشم مان آب نمی خورد که اروپایی ها به تعهدات خود عمل کنند؛گام سوم را برمی داریم

عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: چشم مان آب نمی خورد که اروپایی ها به تعهدات خود نسبت به مسئله برجام دراین فاصله زمانی عمل کنند و دراین راستا جمهوری اسلامی ایران گام سوم را برخواهد داشت.

بهروزنعمتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه هیچ امیدی به اجرایی شدن تعهدات برجام از سوی اروپایی ها نیست،اظهار داشت: چشم مان آب نمی خورد که اروپایی ها به تعهدات خود نسبت به مسئله برجام دراین فاصله زمانی عمل کنند و دراین راستا جمهوری اسلامی ایران گام سوم را برخواهد داشت.

سفرهای وزیر امور خارجه برای انجام ارتباطات و حل مسائل بین المللی انجام می شوند

وی به سفرهای این روزهای وزیرامورخارجه کشورمان و دستاورد این سفرها اشاره کرد و گفت: وجود سفرهای خارجی یکی از کارهای دستگاه دیپلماسی درهر کشوری است و بنابراین آقای ظریف هم با توجه به مسئولیتی که دارند اینچنین سفرهایی را برای انجام ارتباطات و حل مسائل بین المللی انجام می دهند.

عضو هئیت رئیسه مجلس در ادامه افزود: با توجه به اینکه درفضای دیپلماسی،مذاکرات باکشورهای مختلف دنیا به گونه ای است که یکسری مواضع جدید و درهای بسته شده را ممکن است برای هر کشوری بگشایند لذا وجود چنین سفرهایی در دستگاه دیپلماسی کشور ما هم یک امر طبیعی تلقی می شود.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات به مسکوت ماندن لوایح CFTو پالرمو اشاره و اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی مواضع خود را نسبت به تصویب این لوایح مشخص کرده است اما نظر شورای نگهبان خلاف نظر نمایندگان بوده است فلذا این یک امر طبیعی است که باید اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در این رابطه نظر خود ارائه بدهند.

ضرورت دارد که مجمع لوایح سی اف تی و پالرمو را به تصویب برسانند

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: افرادی هم که در مجمع حضور دارند در حقیقت سالها کار اجرایی کردند و ضرورتهای کشوررا بهتر متوجه می شوند.

وی به ضرورت تصویب لوایح سی اف تی و پالرمو از سوی مجمع اشاره و تصریح کرد: معتقدم که در این شرایط موجود مجمع باید هرچه زودتر وضعیت این لوایح را مشخص کند و در واقع ضرورت هم دارد که آنها را به تصویب برسانند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428576!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین