صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/19
0.0 (0)

بیگلری:

چرخ اقتصاد با رونق تولید می‌چرخد

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: متاسفانه در برخی از صنایع ضعیف عمل کردیم و همین امر باعث گرایش مردم به کالای خارجی می‌شود درحالی‌که رونق تولید می‌تواند چرخ اقتصاد را بچرخاند.

محسن بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتبا اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دل بریدن ملت و مسئولان از بیگانگان باعث جوشیدن کشور از درون شده است، گفت: مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که نگاه ما به داخل باید بیشتر باشد حتی از نامگذاری امسال، به نام رونق تولید به این نتیجه می‌رسیم که منظور ایشان نگاه به داخل است و همان مطالب را می‌رساند؛ رونق تولید یعنی زمانی که خودمان کالاها را می‌سازیم و تولیدات داریم، به همین دلیل دیگر نیازی به خارج از کشور نداریم.

رضایت مردم از کالای ایرانی باعث می‌شود که به دنبال جایگزین در بین کالای خارجی نباشند

نگاه به تولیدات داخلی یعنی از بیرون دل بکنیم

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در رونق تولید کارگران ایرانی کار کرده و چرخ اقتصاد را می‌چرخانند و نیازی به خارج نداریم. در کل نگاه به داخل یعنی دل از بیرون کندن و اینکه خودمان کار و تولیدات را انجام داده و به نتیجه می‌رسانیم بنابراین نیازی به کشورهای بیگانه برای گذراندن امورات کشور نداریم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود: زمانی که ارج یخچال داخلی و با کیفیت تولید می‌کرد، مردم به دنبال یخچال دیگری نمی‌رفتند و یا زمانی که مردم امروز از کالای بخاری داخلی راضی هستند، به دنبال کالای مشابه خارجی آن نمی‌روند.

در برخی از صنایع ضعیف عمل کردیم

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در برخی صنایع مثل خودروسازی ضعیف عمل کردیم، تصریح کرد: مردم به دنبال خودروی خارجی هستند و حتی خودروهایی که مونتاژ بوده اما قطعات آن از کشورهای دیگر بوده، باز مردم می‌پسندند. زمانی که مردم می‌شنوند که کالایی درست کار کرده و رونق داشته در آن زمان است که به دنبال جایگزین نیستند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425053!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین