صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/23
0.0 (0)

یوسفیان ملا:

چرخش اعراب به سمت ایران تصنعی و عوام فریبانه نیست

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی می گوید اعراب متوجه شده اند که آمریکا قدرت گذشته را ندارد و باید به سرعت وارد مذاکرات صادقانه با ایرن شوند.

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به احتمال گفت‌وگوی ایرانی-عربی بعد از چرخش امارات به سمت ایران، گفت: آمریکا زمانی تکیه گاه و امید کشورهای عربی بود، آن اندازه که اعراب به آمریکا اتکا دارند به کشورهای اروپایی امیدی ندارند از این رو سیاست های خود را با ایالات متحده آمریکا هماهنگ می کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بیان داشت: اعراب با توجه به سوابق تاریخی و اتفاقی که برای کشور کویت بعد از جنگ با عراق و صدام افتاد، تصور می کردند که در صورت جنگ و تنش در منطقه آمریکا از اعراب حمایت خواهد کرد، اما آمریکا مانند گذشته نیست و دیگر چنین قدرتی ندارد.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای عربی دچار مشکلات داخلی خارجی بوده و تمام امیدشان به آمریکایی ها است، اظهار داشت: آمریکا دیگر قدرتی ندارد که بتواند از منافع خود در منطقه حمایت کند چه برسد به اینکه از کشورهای عربی که دچار مشکلات داخلی متعدد هستند و در معرض تنش های داخلی بوده حمایت کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر آمریکا با وجود ائتلاف با کشورهای عربی-آفریقایی نتوانسته در جنگ با یمن که درآمد عمومی و تولید نا خالص ملی آن ناچیز است پیروز شود.

اعراب سر عقل آمده اند

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به این مسائل گفت: در واقع اعراب متوجه شده اند که دیگر نمی توانند مانند گذشته به آمریکا امیدداشته باشند و حتی با دعوت از ترامپ و پرداخت هزینه های هنگفت به آمریکایی ها، ایالات متحده مانند گذشته قدرتی ندارد که از آنها پشتیبانی کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اواخر کشورهای عربی رفتار عاقلانه ای از خود نشان می دهند اظهار داشت: آنها متوجه شده اند که اگر جنگی در منطقه شکل بگیرد آمریکا پشت اعراب را خالی می کند و نمی توانند به تنهایی در مقابل ایران ایستادگی کنند چرا که موضوع را در یمن و سوریه نیز تجربه کرده اند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: نزدیکی و چرخش اعراب از جمله امارات به سمت ایران تصنعی و عوام فریبانه نیست، آنها راهی جز این نمی دیدند چرا که دلبستن به آمریکایی ها پوشالی و تو خالی است، اعراب به سرعت با ایران وارد مذاکره صادقانه می شوند چرا اگر به ایران ثابت شود صادق نیستند زیان جبران ناپذیری خواهند دید./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425612!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین