صفحه اصلی » نظارت » اخبار نظارت
1399/05/14
0.0 (0)

مقصودی در تذکر شفاهی:

چرا برخی زمین‌های کشاورزی به عنوان منابع طبیعی اعلام می‌شود

نماینده مردم بروجرد در مجلس از رعایت نشدن صحیح قانون و منابع طبیعی دانستن برخی زمین‌های کشاورزی در استان لرستان انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی به نقل ازخبرگزاری خانه ملت، فاطمه مقصودی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: اصل 45 قانون اساسی ویژگی‌های مراتع و اماکنی مانند دریاها، رودخانه‌ها، کوه‌ها و اراضی ملی را مشخص کرده است اما متأسفانه امروزه در شمال کشور برخی از اراضی ملی را به عنوان موقوفه اعلام می‌کنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق قانون یاد شده  و سخنان رهبر انقلاب به هیچ فردی اجازه جنگل‌خواری و کوه‌خواری نخواهیم داد.

وی ادامه داد: بر اساس ماده (1) قانون ملی شدن جنگل‌ها که در سال 1342 مصوب شده تمامی جنگل‌ها و مراتع جزو اموال عمومی محسوب می‌شوند و متعلق به دولت هستند.

مقصودی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه بروجرد در زمینه منابع طبیعی گفت: متأسفانه به دلیل برخی رفتارهای نادرست در حوزه استان لرستان زمین کشاورزی را به عنوان منابع طبیعی اعلام می‌کنند؛ وقتی از مسئول مربوطه دلیل این موضوع سوال می‌شود صرفاً عزم و خواسته دولت را مطرح می‌کند که امری نادرست و خلاف واقع است./

نظرات کاربران

Parameter:460565!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون