صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
454215 1399/01/03
0.0 (0)

در گفتگوی دکتر لاریجانی با استانداران خوزستان، زنجان و فارس صورت گرفت

پیگیری نیازمندی های سه استان در مقابله با کرونا از سوی رییس مجلس

رئیس مجلس پیگیری نیازمندی های  سه استان  خوزستان، زنجان و فارس برای مقابله با کرونا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی؛ دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه سوم فروردین  در تماس با استانداران خوزستان، زنجان و فارس با ارائه توصیه های لازم برای قطع چرخه انتقال و نزولی شدن نمودار ابتلا به کرونا در این استان ها، از پیگیری و تامین نیاز مندی های این مناطق در حوزه های بهداشت، درمان  و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده بر اثر شیوع کرونا خبر داد‌.

رییس مجلس شورای اسلامی  در این گفت و گوها ، ضمن بررسی شرایط مقابله و افزایش میزان درگیری هر یک از  استان های خوزستان، زنجان و فارس با کرونا از هموطنانی که با توجه به خطر شیوع بیماری از سفر صرف‌نظر کرده اند، تقدیر و تشکر کرد و گفت: کاهش سفرها، از بار شیوع کرونا می کاهد اما هنوز نتیجه مطلوب در برخی استان ها حاصل نشده و نیازمند توجه بیشتر و جلب همکاری مردم هستیم.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین  در گفت و گو با استانداران مذکور، توصیه هایی برای  پشتیبانی و تجهیز مراکز درمانی و بیمارستانی  با استفاده از منابع مالی تخصیص یافته به این استان ها ارائه کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین از پیگیری سایر منابع مالی و امکانات مادی مورد نیاز استان های مذکور در سطح ملی خبر داد.

رییس قوه مقننه همچنین  ضمن استماع گزارش  اقدامات مسئولان این استان ها، اشاره به افزایش تدابیر لازم  جهت کاهش رفت و آمد برای حفظ سلامت مردم  را اولویت مدیریت استان ها دانست و گفت: لازم است فعالیت کلیه مراکز پذیرش مسافر متوقف شده  و با آگاهی بخشیدن به مردم از تردد ها و اجتماعات کاسته شود تا چرخه انتقال کرونا قطع گردد.

در آغاز این گفت و گو ها، آقایان غلامرضا شریعتی ، فتح الله حقیقی و عنایت الله رحیمی، استانداران خوزستان، زنجان و فارس گزارش های جداگانه ای از اقدامات دستگاه های استان در مقابله با کرونا به رییس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند.

نظرات کاربران

Parameter:454215!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین