صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/13
0.0 (0)

کمالی پور:

پیشنهاد ۱۵ میلیارد دلاری فرانسه برای فرصت سوزی بود

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد پیش بینی خط اعتباری حدود ۱۵ میلیارد دلار برای مدت چهار ماه به نوعی فرصت سوزی از سوی اروپایی ها است.

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پیشنهاد برجامی فرانسوی ها مبنی بر ایجاد خط اعتباری حدود ۱۵ میلیارد دلار برای مدت چهار ماه و گفتگو در مورد برجام، گفت: به نظر می رسد برای عملیاتی شدن پیشنهاد اروپایی ها زمان زیادی لازم است از این رو به نظر می سد آنها درصدد فرصت سوزی هستند.

تعهدات کشورهای حاضر در برجام فراتر از پیش بینی خط اعتباری 15 میلیارد دلاری است

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نباید فراموش شود که تعهدات کشورهای حاضر در برجام فراتر از پیش بینی خط اعتباری 15 میلیارد دلاری است و چنین امری فقط می تواند نشان دادن حسن نیت آنها محسوب شود.

یحیی کمالی پور

وی با اشاره به اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان باید تصمیم قاطع تری در مقابل اروپایی ها اتخاذ کند، ادامه داد: در واقع اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی کشورمان می تواند منجر به جدی شدن اروپایی ها برای عمل به تعهداتشان شود.

زمان اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی کشورمان نزدیک است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به فرارسیدن زمان اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی کشورمان در مقابل بدعهدی های طرف های حاضر در این توافقنامه، تصریح کرد: ایران اسلامی با حسن نیت خود فرصت های زیادی را در مقابل اروپایی ها قرار داده اما آنها همواره دنباله رو سیاست های آمریکایی ها هستند و انگار نمی خواهند به سمت برآورده کردن حقوق کشورمان گام بردارند.

برنامه جامع اقدام مشترک با شعار حفظ نخواهد شد

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه جامع اقدام مشترک با شعار حفظ نخواهد شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم کشورهای طرف ایران در برجام هرچه سریع تر به خودشان بیایند و با اجرای تعهداتشان خسارت های وارد شده با کشورمان را جبران کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428592!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین