صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/20
0.0 (0)

دامادی:

پرونده حادثه سیل 98 روی میز کمیته آب و فاضلاب؛ اسامی دستگاه‌های قصورکننده اعلام می شود

رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا دستگاه هایی که در بروز حادثه سیل اخیر قصور داشته اند، شناسایی و در گزارش نهایی کمیسیون عمران معرفی خواهند شد.

محمد دامادی رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ورود این کمیته به پرونده ابعاد حادثه سیل عید سال 98، گفت: اعضای این کمیته در حال تدوین گزارش نهایی درباره عوامل بروز این حادثه هستند و قطعا گزارش پس از تدوین، به کمیسیون ارجاع داده شده تا برای قرائت به صحن علنی مجلس ارسال شود.

بازدید کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از مناطق سیل زده خرم آباد و پل دختر

احصاء مستندات و گزارش ها درباره عوامل بروز حادثه سیل در فروردین ماه سال جاری

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند هفته اخیرا گزارش های لازم درباره عوامل و دلایل بروز حادثه سیل در فروردین ماه سال جاری احصاء شده و اعضای کمیته آب و فاضلاب در حال بررسی این مستندات و گزارش ها هستند.

هفته آینده؛ نشست کمیته آب و فاضلاب برای تدوین پیش نویس گزارش سیل

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، قرار است که نشست کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران در هفته آینده با حضور مسئولان آب منطقه ای استان های حادثه دیده و معاونان وزیر نیرو برگزار شود، تا اقدامات لازم برای تدوین پیش نویس گزارش مورد رسیدگی قرار گیرد

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، قرار است که نشست کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران در هفته آینده با حضور مسئولان آب منطقه ای استان های حادثه دیده و معاونان وزیر نیرو برگزار شود، تا اقدامات لازم برای تدوین پیش نویس گزارش مورد رسیدگی قرار گیرد.

دامادی افزود: برخی ابهامات و سوالات درباره حادثه سیل فروردین ماه  در قالب نامه ای به وزارت نیرو ارسال شده تا آن ها به این مطالب پاسخ دقیق و شفاف دهند، تا گزارش به جمع بندی برسد.

وی ادامه داد: کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس، پرونده حادثه سیل فروردین ماه را به چندین بخش از جمله بخش دلایل بروز سیل، بخش ارائه مجوز برای ساخت مساکن و بخش ساماندهی حریم رودخانه ها تقسیم کرده، از این رو در شرایط کنونی بخش سیلاب در حال بررسی است و در آینده، موارد دیگر مورد رسیدگی قرار می گیرد.

اسامی دستگاه های قصورکننده در بروز حادثه سیل 98 اعلام می شود

رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعا دستگاه هایی که در بروز حادثه سیل اخیر قصور داشته اند، شناسایی و در گزارش نهایی کمیسیون عمران معرفی خواهند شد، همچنین در این گزارش به خلاء های قانونی برای مدیریت حریم رودخانه و راه کارهای موجود برای جلوگیری از بروز سیل اشاره خواهد شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433824!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون