صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
0.0 (0)

محمدیاری عنوان کرد:

پایان مدارس خشتی و گلی در هاله‌ای از ابهام

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجود مدارس خشتی و گلی و نبود فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان به قدری است که آموزش و پرورش نمی‌‎تواند امسال داعیه پایان دادن به مدارس خشتی و گلی را اعلام کند، گفت: با وجود افزایش 4 برابری بودجه نوسازی و تجهیز مدارس با تحقق این مهم همچنان فاصله داریم.

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اعلام پایان وجود مدارس خشتی و گلی، عنوان کرد: حجم عقب ماندگی استان سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها به قدری است که نه تنها در شروع سال تحصیلی بلکه در پایان سال هم نمی‌توان امیدوار به جمع کردن بساط مدارس خشتی و گلی در این استان بود.

کار، حرفه و رشته سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش مدرسی است و از امور عمرانی اطلاع چندانی ندارد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کار، حرفه و رشته سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش مدرسی است و از امور عمرانی اطلاع چندانی ندارد؛ این در حالیست که اگر ظرف 40 سال گذشته در این حوزه در جهت رفع تبعیض ها و محرومیت‌ها برنامه ریزی می کردیم، می‌توانستیم عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم تا سیستان و بلوچستان به این شکل در شاخصه‌های توسعه در رتبه‌های آخر قرار نگیرد.

علیم یارمحمدی

 

نباید کم کاری خود را به گذشته موکول کنیم

پایان مدارس خشتی و گلی شعاری است که مدیران پیشین آموزش و پرورش نیز عنوان کرده‌‎ بودند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نباید کم کاری خود را به گذشته موکول کنیم، تصریح کرد: چنانچه مطالعات آمایش سرزمینی و حرکت بر اساس برنامه در دستور کار مسئولان قرار می‌گرفت، بسیاری از مشکلات حل می‌شد.

وی با یادآوری اینکه پایان مدارس خشتی و گلی شعاری است که مدیران پیشین آموزش و پرورش نیز عنوان کرده‌‎ بودند، افزود: این در حالیست که فضاهای آموزشی موجود به هیچ عنوان جوابگوی نیاز استان سیستان و بلوچستان نیست.

این نماینده مردم در مجلس ضمن حمایت از فعالیت‌های رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، یادآور شد: فعالیت‌های رخشانی‌مهر که فردی عملیاتی و کاربلد است، جای تقدیر دارد و باید اذعان کرد که از زمان حضور وی در سازمان نوسازی شاهد تحول در این سازمان بوده‎‌ایم که جای تقدیر و تشکر دارد.

افزایش 4 برابری بودجه نوسازی در قیاس با سال گذشته

یارمحمدی با اشاره به افزایش 400 درصدی بودجه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، اضافه کرد: طی سال‌‌های اخیر از ظرفیت مجلس و بودجه‌های موجود در این حوزه به خوبی استفاده شده و امیدواریم این روند با تمرکز به استان‌های عقب تر از شاخص‎های پایین تر ادامه داشته باشد.

توسعه متوازن در دستور کار آموزش و پرورش باشد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس توسعه متوازن را یکی از ضرورت‌های اصلی کشور دانست و تصریح کرد: طبق برآوردهایی که در ابتدای برنامه پنجم صورت گرفت، قرار بود طی سه سال 700 میلیارد تومان برای جبران عقب ماندگی استان سیستان و بلوچستان به ما تعلق گیرد که متأسفانه حتی یک ریال هم از این رقم محقق نشد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425466!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون