صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/23
0.0 (0)

ابوترابی با اشاره به چرخش امارات به سمت ایران:

پالس های مثبتی از سوی سعودی ها دریافت می شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می گوید سعودی ها نیز مانند امارات به سمت ایران خواهند آمد.

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تمایل اماراتی ها برای همکاری بیشتر با ایران، گفت: باید دیپلماسی ایران را به قبل و بعد از زدن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی ها تقسیم کرد.

 
ابوترابی: با مقاومت در برابر زورگویی دشمن، همراهی کردستان عراق، سوریه و سایر کشورها با ایران شکل گرفت و توانستیم نسبت به حل مشکلات معیشتی مردم اقدام کنیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: دیپلماسی بعد از زدن پهپاد جاسوسی آمریکا مبتنی بر اقتدار و ایستادگی بود که دستاوردهای متعددی نیز به دنبال داشت، در حالی که با دیپلماسی لبخند به دشمن دستاوری برای کشور حاصل نشده بود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: با سقوط پهپاد آمریکایی، اماراتی ها چرخش قابل ملاحضه ای به سمت ایران داشتند که محصول ایستادگی، اقتدار و مقاومت دیپلماسی جمهوری اسلامی بوده که پایه و اساس آن محور مقاومت بوده است.

گشایش در بازار ارز از دستاوردهای دیپلماسی مقاومت است

وی با اشاره به سایر دستاوردهای دیپلماسی اقتدار، بیان کرد: گشایش در بازار ارز و همراهی صرافی های دوبی با ایران برای مدیریت بازار دلار در کشور از دیگر دستاوردهای دیپلماسی مقاومت است که بعد از سقوط پهپاد آمریکایی شکل گرفت.

ابوترابی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دور زدن تحریم ها به واسطه محور مقاومت ممکن شد، گفت: با مقاومت در برابر زورگویی دشمن، همراهی کردستان عراق، سوریه و سایر کشورها با ایران شکل گرفت و توانستیم نسبت به حل مشکلات معیشتی مردم اقدام کنیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس با اشاره به تغییر سیاست سعودی ها در مقابل ایران، تاکید کرد: این اواخر مسئولان عربستان سعودی پالس های مثبتی نسبت به ایران داشته اند که احتمال چرخش عربستان به سمت ایران در حال تقویت می کند و برآوردها این است که سعودی ها نیز در مسیر که اماراتی ها پیش گرفتند گام بردارند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425550!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین