صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/26
0.0 (0)

کوهکن با اشاره به معافیت شرکت هواپیمایی آمریکا از فروش قطعات یدکی به ایران:

پازل عقب نشینی آمریکا از تحریم ایران در حال تکمیل است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می گوید تکه های پازل سر عقل آمدن آمریکا در حال کامل شدن است.

محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به صدور مجوز به یک شرکت هواپیمایی آمریکا برای فروش قطعات یدکی به ایران، گفت: اتفاقاتی که چند ماه اخیر رخ داد، ناشی از اقتدار، قدرت تصمیم گیری، ایستادگی و پایمردی ایران بوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه، آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مواضع خصمانه ای علیه ایران داشته است، ادامه داد: یکی از بارزترین مواضع خصمانه آمریکا، اظهارنظر وزیر امور خارجه این کشور است که برای انجام مذاکره با ایران 15 شرط در نظر داشت اما با اتفاقاتی که در منطقه رخ داد، از مذاکره بدون پیش شرط سخن به میان می آورد.

نماینده مردم لنجان با اشاره به وابستگی کشورهای حوزه خلیج فارس به آمریکا، بیان داشت: این کشورها اقتدار ندارند بدون اجازه آمریکا تصمیمی بگیرند و در سیاست های خود تجدید نظر کنند، بنابراین تغییر مسیر آنها تکه هایی از پازل است که وقتی کنار هم می گذاریم بیانگر این است که آمریکا سر سوزنی سر عقل آمده است.

وی اظهار داشت: معاف شدن شرکت هواپیمایی از تحریم ایران نیست بخش کوچک این پازل است، که هم به معنای سر عقل آمدن است و می توان این برداشت را داشت که آنها می خواهند به دلبستگان آمریکا در داخل کشور این پیام را بدهند که اگر مذاکره ای صورت گیرد تحریم ها و تنگناها برداشته می شود.

کوهکن در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه منتظر اقداماتی از قبیل رفع موانع و تحریم شرکت ها علیه ایران هستیم، گفت: در آمریکا موافقین و مخالفین برای بارگشت به برجام در تلاش هستند، برخی می خواهند ترامپ به توافق هسته ای برگردد تا شانس او در انتخابات ریاست جمهوری افزایش یابد، برخی می گویند با بازگشت به برجام استراتژی فشار و چانه زنی شکست خورده و فرصت سازی برای ایران فراهم می شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید براینکه سیاست آمریکا در قبال ایران در کوتاه مدت و میان مدت منفعلانه است، اظهار داشت: البته نباید ساده نگر باشیم، آنها منتظر نمی شوند بلکه برنامه های بلند مدتی علیه ایران در نظر می گیرند و با معافیت ها تلاش می کنند تا زمینه میدانی جدیدی را تعریف کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425912!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون