صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1397/09/24
0.0 (0)

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی:

وضعیت بازار خودرو در جلسه کمیسیون اصل 90 مجلس بررسی می شود

پارسایی با بیان اینکه کمیسیون اصل نود یکشنبه هفته آینده با حضور وزیر صنعت، وضعیت بازار خودرو را بررسی می کند گفت: در این جلسه افزایش قیمت خودرو و پیش فروش شرکت های خودروسازی مورد بررسی قرار می گیرد.

بهرام پارسایی در گفتگو با شبستان گفت: یکشنبه هفته آینده (25 آذر) در کمیسیون اصل نود با حضور وزیر صنعت، سازمان بازرسی، شرکتهای خودروسازی، تعزیرات و همه بخشهای مرتبط با خودرو بحث افزایش قیمت خودرو را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از نظر ما افزایش قیمت خودرو غیرقانونی است و بر اساس هیچ قاعده و قانونی نیست، جای تاسف دارد که باید کف بازار و بازار آزاد قیمت خودرو را تعیین کند و همین نشان می دهد که هیچ مدیریتی دربازار خودرو وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در این جلسه همچنین در مورد پیش فروشی که شرکتهای خودروسازی انجام داده اند بحث و بررسی هایی خواهیم داشت. خودروسازان نتوانسته اند به تعهدات قبلی خود در تحویل خودرو به مردم عمل کنند و درحال حاضر اقدام به پیش فروش خودرو کرده اند. اگر شرکتها در حال حاضر در انبارهایشان خودرو دارند به تعهدات قبلی شان عمل کنند و بعد اقدام به پیش فروش کنند.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از مردم بیش از یکسال است که ثبت نام کرده اند اما خودرویشان را دریافت نکرده اند و خودروسازان به بهانه های مختلف این خودروها را به آنها تحویل نمی دهند.

وی با بیان اینکه خودروسازی خودمختار عمل می کند گفت: در حال حاضر این نگرانی وجود دارد که بحران های جدی برای سپرده های مردم که در نزد شرکتهای خودروسازی است به وجود آید.

پارسایی خاطرنشان کرد: در گذشته در جلساتی که در کمیسیون برای بررسی وضعیت خودرو داشتیم تصمیم نهایی و جدی اتخاذ نشد اما در جلسه یکشنبه باید در مورد بازار خودرو تعیین تکلیف شود.

نظرات کاربران

Parameter:377691!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون