صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/16
0.0 (0)

سلیمی:

ورود 85 درصد داوطلبان به دانشگاه بر اساس پیشینه تحصیلی مورد تأیید مجلس نیست

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ورود 85 درصد داوطلبان به دانشگاه در سال تحصیلی گذشته بدون تاثیر نمره کنکور و تنها بر اساس پیشینه تحصیلی مورد تأیید مجلس نیست و باید عنوان کرد که همچنان کنکور حرف اول را در ورود داوطلبان به دانشگاه می‎زند.

علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با رد اظهارات وزیر علوم مبنی بر اینکه ورود 85 درصد داوطلبان به دانشگاه در سال تحصیلی گذشته بدون تاثیر نمره کنکور و تنها بر اساس پیشینه تحصیلی بوده است، گفت: به هیچ عنوان نمی‌توان چنین اظهاراتی را پذیرفت چراکه همچنان کنکور به مانند هیولایی بر دانش آموزان و خانواده‌های آنان سایه سنگینی دارد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: کنکور امروز مانعی بر سر پیشرفت دانش آموزان و داوطلبان ما محسوب می‎شود؛ اگر ورود 85 درصد داوطلبان به دانشگاه در سال تحصیلی گذشته بدون تاثیر نمره کنکور بوده است برای نمونه آیا همه داوطلبان می‌توانند در رشته دلخواه خود در دانشگاه شریف تحصیل کنند.

علیرضا سلیمی

 

وی اضافه کرد: وقتی می‌توان ادعا کرد که ورود 85 درصد داوطلبان به دانشگاه در سال تحصیلی گذشته بدون تاثیر نمره کنکور بوده است که پذیرش دانشجو به عهده دانشگاه‌ها واگذار شود نه اینکه کنکور تعیین کننده ورود داوطلب به دانشگاه باشد.

سلیمی با یادآوری اینکه رقابت کنکور فقط بر سر رشته پزشکی نیست، افزود: در سایر رشته‌‎ها نیز رقابت سنگینی بین داوطلبان کنکور وجود دارد و در این میان مافیای کنکور بیشترین سود را از این رقابت بی فایده می‌برد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: وقتی بیش از یک میلیون داوطلب و  دانش آموز در کنکور شرکت می‌کنند یعنی کنکور همچنان با قدرت قبل وجود دارد و ارائه آمارهای این چنینی دلیلی بر حذف کنکور نیست./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428827!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین