صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/31
0.0 (0)

شیخ:

وحدت و ایثار محور پیروزی های ما در دفاع مقدس بود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وحدت وایثار محور پیروزی های ما در دفاع مقدس بود واگر امروز نیز از این نیرو بهره ببریم می توانیم در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم.

مهدی شیخ  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به هفته دفاع مقدس خاطر نشان کرد: آن چیزی که باعث برتری ما در مقابل دشمن تا دندان مسلح بعثی شد توان نظامی ما نبود چرا که در آن زمان همه قدرت های غرب و شرق  پشتیبان صدام بودند و از نظر اطلاعاتی و تسلیحاتی او را تقویت می کردند و در مقابل ایران تنها و تنها با جوانانی که بعضا هیچ آموزش نظامی ای نیز ندیده بودند در مقابل لشگرها مکانیزه و زرهی صدام ایستادگی کردند.

وی افزود:ایمان به خدا،  توکل به نیروی الهی و ایثار به معنای واقعی کلمه سربازان اسلام را در مقابل صدام پیروز کرد، همچنین بهره گیری همه جانبه از توان داخلی و هوشمندی فرماندهان جنگ نیز در این پیروزی ها موثر بود.

عضو فراکسیون امید تاکید کرد: هرگاه اندکی از فرماندهان به واسطه پیروزی های بزرگ از رمز اصلی یعنی توکل به خدا و توان انقلابی غافل می شدند خداوند درس بزرگی به آنها می داد و امروز نیز همین موضوع صدق می کند، هرگاه ما خود را محور پیروزی می دانیم و از خدا و مردم غافل می شویم شکست می خوریم و در مقابل در هر عرصه ای مشارکت مردمی و توان داخلی را جدی گرفته ایم به پیروزی ها بزرگی دست یافتیم.

وی تصریح کرد: اگر برای رضای خدا و با اخلاص حرکت کنیم و بدانیم خدا شاهد و ناظر اعمال ما است هرگز برای تبریک و تهنیت ها و تشویق ها کاری نمی کنیم بلکه خدا را در اعمال خود در نظر می گیریم و منافع جمعی را به منافع جریان های قدرت ترجیح می دهیم، اتفاقی که در جنگ تحمیلی همواره شاهد آن بودیم و فرماندهان بزرگ و حتی گمنام ما پیروزی ارتش اسلام را پیروزی خود می دانستند و رضایت خدارا بزرگترین پاداش می دیدند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:430747!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون