صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/15
0.0 (0)

اینستاملت

واکنش نمایندگان مجلس به کلیپ ازدواج کودک 10 ساله | درخواست برای بررسی مجدد طرح کودک همسری | گزارش مجلس از پرونده تخلفات دولت در تامین قیر رایگان

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

فریده اولاد قباد   گفت و گو خود درباره پیگیری طرح کودک همسری در مجلس را به اشتراک گذاشته است.

به هیات رییسه مجلس نامه داده‌ایم تا طرح ردشده کودک‌همسری را مجددا در دستور کار قرار بدهند
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به ماجرای اخیر کودک همسری در شهرستان بهمئی تصریح کرد: «کودک اسمش با خودش هست! کودک یعنی انسانی که احتیاج به جامعه‌پذیری و آموزش و مهارت‌های زندگی دارد. مسئولان این بچه‌ها را مثل فرزندان خودشان ببینند. فکر کنند آیا حاضرند دختر ۹ ساله خودشان به عقد یک نفر درآید؟ آیا بچه‌شان از نظر پزشکی، آموزشی، تربیتی و روحی می‌تواند این نقش را بر عهده بگیرد؟» به گزارش سایت خبری مدآرا، فریده اولادقباد، رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به روزنامه اعتماد گفته است که فراکسیون امید همچنان در پی به ثمر نشاندن موضوع ممنوعیت کودک‌همسری است. اولادقباد اضافه کرد: دو ماهی هست که مجدد نامه داده‌ایم به هیات رییسه مجلس تا طرح ردشده کودک‌همسری را مجددا در دستور کار قرار بدهند. هنوز ناامید نشده‌ایم و آن را پیگیری می‌کنیم.

مصطفی کواکبیان  تصویری از توئیت خود را به اشتراک گذاشته است.


حمیدرضا حاجی بابایی  مطالب زیر را منتشر کرده است


وعده های محال انتخاباتی ،موج سواری بر نیاز مردم یا عدم شناخت جایگاه مسئولیت
/ هزینه های خارج از عرف انتخاباتی ،با شان خدمتگزاری در نظام جمهوری اسلامی ایران درتضاد است.

دکترحمیدرضا حاجی بابایی در دهمین کنکره سالیانه سازمان سلامی دانشجویان ایران در دانشگاه آزاد اسلامی گفت، این که می گوییم مجلس در راس است باید هر اتفاقی در کشور می افتد مجلس در آن نقش داشته باشد، مسائل موجود درجامعه یا یک فرصت است که به نفع همه احاد جامعه است و یا مبارزه با نقص وفساد که درهر صورت باید به قانون تبدیل شود.
وی افزود ، اگرمجلس، مجلس باشد ، دولت براساس ریل گذار مجلس باید اقدام کند، در قانون اساسی مجلس در راس اموراست ، اما لاجرم نمایندگان در راس امور نیستند، اگر نماینده ای در طراز قانون اساسی انتخاب شود، هم قانوگذاری بهتر می شود،هم عملکرد قوه قضائیه و مجری بهبود خواهدیافت .

حاجی بابایی با طرح این پرسش که نماینده باید نماینده باشد یعنی چه؟افزود، نماینده باید جایگاه خود را بداند و با وظایف خود آشناباشد ، قانون اساسی را بشناسد و بایددرک نماید که ، تاثیرگذاری او کجاست؟

وی گفت: نماینده ای که در قبال مسئولیت خود توجیه است ، بابررسی فرصت های قانونگذاری به گونه ای عمل می کند که قوانینی را تدوین می کند که پاسخگوی نیاز احاد واقشار مردم کشور باشد و بتواند برای طیف وسیعی از مردم آسایش و آرامش و زندگی بهتر ایجاد نماید.
حاجی بابایی، اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران را از مهم ترین ویژگی های نماینده مجلس برشمرد وگفت ،این مسائلی که مطرح می شود کلی است وبه طیف وجناح خاصی ارتباط ندارد ، شرکت در انتخابات در هر سطحی چه به عنوان کاندیدای نمایندگی مجلس و چه در کسوت کاندیداتوری ریاست جمهوری مانند بازی در زمین فوتبال است،با قواعد معین، با زمین تعریف شده ،اندازه دروازه فوتبال براساس قوانین بین الملل تعریف شده و قابل تغییر نیست ،اما گاهی کاندیداهادر جناح های سیاسی برای مردم کرکری می خوانند من اگر انتخاب شوم، قوانین بازی را عوض می کنم، دروازه را سه برابر می کنم و وعده هایی می دهد که خودهم میداند که در حیطه توان واختیارات او نیست.
وی تاکید کرد: این فرد بعد از این که انتخاب شد از محدودیت ها شکایت می کند،باید به او گفت، اگر شما که مربی تیمی هستید، پذیرفته اید که دراین زمین، با این شرایط بازی کنید، باید قواعد را بپذیرید ،در اینجا نظر قاطع، نظر داور است، باید پرسید مگر زمین را نمی شناختید ، مگر قواعد بازی را نمی دانستید ؟ حالا چرا به جای ایفای نقش موثر در قاب انفعال رفتی ومقصرتراشی می کنی

محمدرضا رضایی کوچی از  گزارش مجلس از تشکیل پرونده تخلفات دولت در تامین قیر رایگان پروژه‌های عمرانی خبر داده است
در گزارش مجلس درباره نحوه تامین و توزیع قیر رایگان موضوع بند (هـ) تبصره 1 قانون بودجه سال 98 کل کشور اعلام شده پرونده تخلفات مسؤولان در این حوزه در دیوان محاسبات تشکیل شده است.

در بخشی از این گزارش آمده است:
وجود مقاومت در اجرای حکم قانونی مذکور و استناد به برداشت‌های متفاوت از متن قانونی منجر به اصلاح و تفسیر قانون گردیده است. در آسیب‌شناسی علل مقاومت و خودداری از اجرای قانون، نتایج زیر احصا گردید:
1- پالایشگاه‌ها با توجه به کشش بازار مصرف داخلی و صادراتی، فرآورده‌های مبتنی بر وکیوم باتوم شامل قیر و نفت کوره را بصورت نقدی فروخته ولی نفت خام مصرفی را بصورت اعتباری از دولت دریافت و با بازپرداخت قابل انعطاف، تسویه می‌کنند، لذا به جای تحویل وکیوم باتوم به بخش عمومی به ازای دریافت خوراک نفت خام، تمایل دارند آن‌را نقدی به بازار عرضه کنند.
2- فعالیت تخصصی صنعت قیرسازی و توسعه شرکت‌های قیرساز موجب کاهش منافع نقدی پالایشگاه‌ها از محل ارزش افزوده فرآوری وکیوم باتوم در تبدیل به قیر می‌شود.
3- مازوت یا نفت‌کوره علیرغم ضرورت کاهش مصرف، بعنوان سوخت بعضی نیروگاه‌ها، کشتی‌ها و ... توسط شرکت ملی پخش و پالایش فراورده‌های نفتی توزیع و منابع حاصل از فروش آن، به مجموعه وزارت نفت بر می‌گردد درحالیکه تامین و تحویل قیر رایگان از منابع در اختیار مجموعه وزارت نفت کاسته و مقاومت بوجود می‌آورد.

احمد امیرآبادی فراهانی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است

زهرا ساعی   نوحه ای به زبان آذری را به اشتراک گذاشته است.

روز پنجم ماه محرم برامام حسین(ع) و یاران ایشان چه گذشت؟

در روز پنجم محرم‌الحرام سال شصت و یک هجری قمری حصین بن نمیر به همراه سپاهش وارد صحرای کربلا شد.  در این روز حصین بن نمیر به دستور عبیدالله بن زیاد با چهار هزار سواره وارد کربلا شدند.
البته براساس نظر برخی از مورخان تعداد تمامی افرادی که در برابر سپاه امام حسین (ع) صف آرایی کردند حدود سه هزار و هشتصد نفر بوده است.
همچنین در برخی از منابع تاریخی نیز در مورد وقایع این روز آمده است که در این روز “عبیداللّه‏ بن زیاد”، شخصی بنام “شبث بن ربعی” را به همراه یک هزار نفر به طرف کربلا گسیل داد.
عبیداللّه‏ بن زیاد همچنین در این روز دستور داد تا شخصی بنام “زجر بن قیس” بر سر راه صحرای کربلا بایستد و هر کسی را که قصد یاری امام حسین علیه‌‏السلام داشته و بخواهد به سپاه آن حضرت ملحق شود، به قتل برساند. همراهان این مرد پانصد نفر بودند.
در روز پنجم ماه محرم با توجه به تمام محدودیت‌هایی که برای نپیوستن افراد به سپاه امام حسین (ع) صورت می‌گرفت، مردی به نام “عامر بن ابی سلامه” خود را به سپاه آن حضرت رساند و سرانجام در روز عاشورا به شهادت رسید

علی اکبر کریمی  تذکر شفاهی جلسه علنی روز دوشنبه 11 شهریور 98 را منتشر کرده است

محمد دامادی از جلسه با مدیر عامل شرکت گاز استان مازندارن خبر داده است.

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428761!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین