صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/23
0.0 (0)

در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح شد:

واکنش رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس به ادعای برادر شهید غضنفر رکن آبادی

رئیس فراکسیون حج و زیارت ضمن نادرست خواندن ادعای برادر شهید غضنفر رکن آبادی در خصوص پذیرش تقصیر از سوی ایران در فاجعه منا، گفت: در صورت ارائه مدرک به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد تا حقیقت برای مردم مشخص شود.

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به ادعای برادر شهید غضنفر رکن آبادی در خصوص پذیرش تقصیر از سوی ایران در فاجعه منا را ادعایی نادرست دانست و گفت: چنین چیزی صحت نداشته و امکان ندارد سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری، قبول و امضا کنند که مقصر فاجعه منا ایران بوده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که اگر ایران خود را در حادثه منا مقصر دانسته پس چگونه بسیاری از حجاج کشورهای دیگر هم در این حادثه شهید شدند؟ افزود: بنده به صراحت اعلام می‌کنم در تمام معاهداتی که تاکنون جمهوری اسلامی ایران با عربستان در رابطه با مسائل حج امضا کرده، موضوع فرآیند رسیدگی به شهدای منا در آن قید شده و مطالبه‌گری انجام شده است، اما سعودی‌ها هرگز زیر بار این قضیه نرفتند و نپذیرفتند که مقصر این فاجعه آن‌ها هستند.

رئیس فراکسیون حج و زیارت درباره اسناد و منابع موثقی که رکن‌آبادی مدعی شده به استناد آن‌ها چنین اظهارنظری داشته است، گفت: بنده به عنوان نماینده مردم اعلام می‌کنم که اگر ایشان و یا هر فرد دیگری حتی یک برگ سند هم مبنی بر این مساله دارند، ارائه کنند و بنده به عنوان رئیس این فراکسیون این ادعا را به صورت جدی پیگیری خواهم کرد تا حقیقت برای مردم مشخص شود.

گفتنی است «مرتضی رکن‌آبادی» برادر دیپلمات سابق ایران در لبنان که جزء جان‌باختگان فاجعه منا بود، همزمان با سالگرد آن حادثه در یک برنامه تلویزیونی مدعی شد اسناد و منابع موثقی دارد که نشان می‌دهد ایران برای باز شدن راه حج، توافق‌نامه‌ای را امضا کرده که در آن پذیرفته مقصر فاجعه منا ایرانی‌ها بوده‌اند./
پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425608!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون