صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/18
0.0 (0)

جعفرزاده ایمن آبادی به "فلسفه قیام عاشورا "اشاره و مطرح کرد:

"واقعه کربلا" دشمنان را در این 40 سال اخیر سر در گم کرده است

نماینده مردم رشت در مجلس دهم گفت: واقعه کربلا باعث شده است،که دشمنان ملت ایران در این 40 سال اخیر در مقابل ملت ایران کم بیاورند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به فلسفه وجودی قیام امام حسین (ع) در کربلا اشاره و اظهار داشت: قیام امام حسین (ع) برای دستیابی به حکومت، عقده گشایی و انتقام نبوده است.

وی در ادامه افزود: امام حسین ( ع) آزاده ای بود، که برای ثبیت کردن دین اسلام در طول تاریخ، واقعه کربلا را رقم زده است.

امام حسین (ع) در واقعه کربلا به همگان فهماند، که دین اسلام زیر بار ظلم و زور نمی رود

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس به چرایی قیام عاشورا اشاره و تصریح کرد: امام حسین (ع) در واقعه کربلا به همگان فهماند، که دین اسلام زیر بار ظلم و زور نمی رود و تحت هیچ عنوانی اهل معامله غیر منطقی نیست.

اسلام واقعی در ظهر عاشورا به همگان در تاریخ معرفی می شود

نماینده مردم رشت در مجلس دهم در ادامه افزود: اسلام واقعی در ظهر عاشورا به همگان در تاریخ معرفی می شود و اتفاقا اصل کفر و دشمنی با اسلام هم در همان ظهر عاشورا به نقطه اوج خود می رسد.

همه پیروزهای کشورمان برگرفته از فرهنگ و واقعه عاشورا است

جعفر زاده ایمن آبادی تاکید کرد: آنچه را که سبب شده است تا ما مجسمه شاه را پایین بیاندازیم و همچنین در جنگ تحمیلی به موفقیت های گوناگونی دست پیدا کنیم؛ همه و همه برگرفته از فرهنگ و واقعه عاشورا است.

وعاظ باید ظلم های شمر و یزید را بازگو کنند

نماینده مردم رشت در ادامه افزود: وعاظ باید ظلم های شمر و یزید و ... را که در تاریخ ثبت و ضبط شده اند، بازگو کنند و بدانند؛ که نباید با سوء استفاده ابزاری از واقعه کربلا نهادهای مختلف کشور را مورد عتاب و خطاب قرار دهند؛ چرا که این ظلم به امام حسین(ع) است.

وی به پیروزهای انقلاب اسلامی ایران که برگرفته از واقعه عاشورا است، اشاره و اظهار کرد: واقعه کربلا باعث شده است،که دشمن در این 40 سال اخیر انقلاب اسلامی در مقابل ملت ایران سردرگم شود؛ بنابراین عظمت عاشورا بود که ما توانستیم در دفاع مقدس مقابل 46 کشور جهان ایستادگی و مبارزه کنیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429181!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین