صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/23
0.0 (0)

سلیمی:

هیچ کشوری نمی‌تواند معاهده مطمئنی با آمریکا منعقد کند

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: به دلیل بی‌تعهدی دولت ترامپ به توافقات انجام شده، هیچ کشوری نمی‌تواند معاهده مطمئنی با آمریکا منعقد کند.

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های میانبرد هسته‌ای با روسیه، اظهار داشت: وضعیتی به نام جنگ سرد در سال‌های گذشته بین آمریکا و شوروی ایجاد شده بود که شرایط خوبی را برای جهان به دنبال نداشت و آن مسابقه تسلیحاتی برای دنیا خوب نبود.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سیاست ترامپ این گونه بوده است که از کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی که حتی مورد قبول سازمان ملل متحد نیز بوده‌اند، بصورت یک طرفه خارج می‌شود.

وی افزود: این رویکرد دولت ترامپ نشان می‌دهد که شعارهای حقوق بشری و تاکید آمریکا بر مذاکره فقط در حد شعار است زیرا از موافقتنامه‌ها خارج می‌شود و قابل اعتماد نیستند.

سلیمی ادامه داد: رفتار دولت ترامپ نشان داده است که هر کشوری در مذاکره با آمریکا، احتمال نقض معاهده را بدهد زیرا ممکن است با تغییر رئیس جمهور آمریکا، تمام تعهدات این کشور معلق شود، از این پس کشورها برای مذاکره با آمریکا دچار تردید می‌شوند و نمی‌توانند اعتماد داشته باشند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید با تغییر دولت تعهدات کشورها در عرصه بین‌الملل نقض شود، گفت: قطعا رویکردی که ترامپ در مقابل اجرای تعهدات آمریکا در پیش گرفته، نهایتا به ضرر آمریکا تمام می‌شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425558!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین