صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/02
0.0 (0)

هاشمی با ارزیابی مثبت توقف توزیع متادون در داروخانه‌ها مطرح کرد:

هولوگرام‌دار شدن متادون اقدامی موثر برای جلوگیری از توزیع نامناسب

عضو کمیسیون بهداشت مجلس هولوگرام‌دار شدن متادون را اقدامی مناسب و موثر برای جلوگیری از توزیع نامناسب این دارو دانست و گفت: درمان سوء‌مصرف مواد مخدر تنها با دارو تحقق نمی‌یابد.

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، توقف توزیع متادون در داروخانه‌ها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: متادون درمانی ابزار کمکی در اختیار پزشک و تیم درمان است که با استفاده از آن بیمار معتاد را به سمت توانمندسازی، ترک سوء مصرف و جامعه پذیری هدایت می کنند.

همایون هاشمی

درمان سوء‌مصرف مواد مخدر تنها با دارو تحقق نمی‌یابد

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درمان سوء‌مصرف مواد مخدر تنها با دارو تحقق نمی‌یابد، افزود: بلکه بهانه‌ای برای کشاندن این بیماران به سمت مراکز ترک اعتیاد برای درمان است بنابراین بر این باورم که این زنجیره باید حفظ شود و توزیع متادون در داروخانه‌ها بدون مطالعه درست نیست و باید مبتنی بر مطالعات علمی و تجربی در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

وی با تاکید بر اینکه درمان با دارو جزئی از پروسه پیچیده مداخله و درمان است، ادامه داد: مراجعه مستقیم بیماران به داروخانه ها عوارض زیادی را در پی دارد و از سویی از چرخه مراقبت روانشناسی و حمایتی خارج می شوند.

ضرورت تشدید نظارت‌ها برای جلوگیری از نشت داروی متادون

نماینده مردم شاهین دژ، میاندوآب و تکاب در مجلس دهم، در مورد هولوگرام‌دار شدن متادون تا آخر مهر، گفت: به صورت جدی می‌طلبد سریع‌تر این مهم انجام و بازرسی، نظارت و دقت نظر بیشتری انجام شود تا داروی متادون نشت پیدا نکند البته هولوگرام دار شدن متادون اقدامی مناسب و موثر برای جلوگیری از نشت این دارو است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431086!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون